Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Trdelník za stovku, kilo cukroví za tisícovku. Vánoční trhy se letos prodraží

Vánoční trhy na Mírovém náměstí v Praze.
Zdroj: Denisa Bartoňová/eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
Vánoční trhy

Vánoce se blíží a v Praze se již rozjíždějí oblíbené vánoční trhy. Redaktorka eXtra.cz se rozhodla vydat na trhy na náměstí Míru a zmapovala nejen to, jaké zboží je v nabídce, ale také to, kolik za něj lidé zaplatí. Krize totiž doléhá na všechny a s růstem cen surovin se zvedly i částky za jednotlivé laskominy. Čtyřčlenná rodina se tak plácne přes kapsu.

Vánoční trhy na náměstí Míru v Praze jsou v plném proudu. Ani letos na místě nechybí ozdobený vánoční stromek, betlém a stánky s občerstvením.

Redaktorka eXtra.cz vyrazila na Mírák, aby se podívala, kolik lidé za oblíbené pochutiny a drinky letos zaplatí. V důsledku energetické krize i války na Ukrajině totiž podražily suroviny, jako například mouka, mléko či máslo. Logicky tak lze očekávat růst cen u pochoutek. 

Trdelník s různými příchutěmi stál na místě v rozmezí od 70 do 100 korun. Zdobený perník ve tvaru srdce také vyšel návštěvníky na 100 korun a mísa s lineckými rohlíčky stála dokonce 1000 korun. Čtyřčlenná rodina se tak plácne přes kapsu. Za čtyři trdelníky zaplatí až 400 korun, k tomu nějaké to balení cukroví a výdaje se vyšplhají do tisíců. 

Kolik stál svařák nebo medovina?

Na 2 dcl svařeného vína si musíte připravit 65 korun a na horkou medovinu 90 korun. Ceny se samozřejmě v jednotlivých stáncích liší, ale většinou se nejedná o velké rozdíly. Oblíbený horký jablečný mošt stál 40 korun za dvě deci.

Trhy na populárnějším Staroměstském náměstí podle portálu Trhy Praha otevřou 26. listopadu. Ve stejný den se rozsvítí i vánoční stromek.

V galerii se podívejte, jak to na Míráku vypadalo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy