Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Transparentní účet Andreje Babiše zaplavily haléře a vzkazy odpůrců: Důchod v lochu? Dobrej plán, píší mu

Andrej Babiš na jednom z karlovarských večírků.
Zdroj: eXtra.cz/Jiří Schott
Předchozí Další
+ Další fotografie
DOSTAL BÍDU

Jako každý kandidát na prezidenta má i Andrej Babiš zřízený transparentní účet, na který mu mohou jeho podporovatelé posílat příspěvky na kampaň. Spíše než pro účely finančních darů se teď účet dostal do hledáčku jeho odpůrců, kteří mu spolu s minimálními částkami posílají ne úplně lichotivé vzkazy. 

Protože jde o transparentní účet, může se na pohyby na něm podívat úplně každý. A přesně toho využívají Babišovi odpůrci, kteří mu posílají darem třeba jen jeden haléř nebo korunu. Jejich vzkaz k tomuto "daru" je mnohdy velmi peprný. Můžete se přesvědčit sami přímo na webu účtu.

"Udavač Bureš, konec se blíží... Důchod v lochu? Dobrej plán," píše mu jeden z "fanoušků", který mu na kampaň poslal celou jednu korunu. Ostatní tak "štědří" nejsou, většinou posílají jeden haléř, což je minimální částka, kterou je možné přes bankovnictví odeslat. "Bureši, snažíš se o imunitu marně. Tak či onak skončíš na hradě, ale bude jím Mírov," píše odpůrce Babiše, který poslal haléř a podepsal se jako Ondřej Šmíd.

Našli se dva fanoušci

Ne všichni ale posílají jeden haléř, nutno říci, že odpůrci Andreje Babiše jsou mezi přispěvateli na jeho účet v drtivé většině. Na prvních dvou stránkách jsme mezi stovkami odpůrců našli jen dva podporovatele. Michal Kopecký, který Babišovi poslal 123 korun, připojil i vzkaz. "Držím palce a vymyté mozky pětidemolice přehlížejte," píše Babišovi, zřejmě v narážce na pětikoaliční vládu. Další podporovatel mu poslal tisícovku se vzkazem, který tu bohužel nelze publikovat.

První kolo volby prezidenta se uskuteční 13. a 14. ledna, případné druhé kolo o dva týdny později. Mandát vyprší dosavadnímu prezidentovi Miloši Zemanovi 8. března příštího roku. Jména kandidátů budou definitivně jasná až po registraci ministerstvem vnitra 25. listopadu. Ve středu ministerstvo uvedlo, že pět kandidátů má v přihlášce zjevné nedostatky, píše ČTK.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy