Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tragický požár v Berouně: Oběť vypadla z 10. patra. Video z místa neštěstí

+ Dalších 7 fotografií

V Berouně dnes v noci hořel bytový dům. Jeden člověk zemřel na následky poranění typického po pádu z velké výšky, 77 lidí se muselo evakuovat. Škoda je zatím odhadnutá na šest milionů korun, ale zřejmě bude vyšší, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.


Hasiči k jedenáctipatrovému domu vyjížděli před 2:30. Kvůli předpokladu, že bude třeba zachránit z hořícího bytu v desátém patře lidi, vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř.

"Skutečnost, že si požár vyžádá oběť na životě, byla patrná v okamžiku, kdy první jednotka dorazila ke vstupním dveřím do budovy. Tam se nacházela osoba bez známek života s poraněním typickým po pádu z velké výšky. Prioritou tedy bylo zachránit všechny ostatní a co nejrychleji dostat požár pod kontrolu," popsal Jan Sýkora v tiskové zprávě. Okolnosti smrti zemřelého vyšetřují policisté.

Zpočátku se nedařilo požár uhasit

"Hašení bytu probíhalo současně z výškové techniky i z chodby zevnitř objektu, přesto se zpočátku nedařilo požár uhasit. Byt byl totiž požárem zcela zasažen a jeho lokalizace trvala více než dvě hodiny. Po ukončení hasebních prací bylo nutné nasadit přetlakovou ventilaci k odvětrání zplodin hoření ve společných prostorách budovy."

Příčina požáru není jasná

Na místo byl povolán i evakuační autobus ze Slaného, 71 lidí se z domu dostalo samo, šest zachránili hasiči. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách.

Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel ve spolupráci s policií a experty z Technického ústavu v Praze.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy