Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tragický konec vysněné dovolené: Těla Čechů byla nalezena v propasti. Tohle byla jejich poslední slova

Pár zemřel ve Francii.
Zdroj: FB Pavla M.
Tragédie

Tragicky skončila vysněná dovolená pro český manželský pár. Vášniví turisté, učitel angličtiny Marek (35) a Pavla (38), vyrazili na výstup do francouzských Alp, odkud se však již nevrátili. Jejich těla byla nalezena na dně téměř třicet metrů hluboké propasti! Pár okamžiků před tragédií zásobovali sociální sítě nadšenými snímky z místa. Po manželích zůstaly dvě mladé dcery, pro které Nadace Merebit vyhlásila finanční sbírku.

Tragický konec dovolené vášnivých českých turistů. Manželé, pětatřicetiletý učitel Marek a o tři roky starší Pavla, vyrazili na vysněnou dovolenou do francouzských Alp, což se jim stalo osudným.
Z dovolené se měl pár vrátit zpět minulý pátek, ale nestalo se tak. Jejich kamarádi a příbuzní začali mít obavy a začali se po dvojici shánět, tamní úřady vyhlásily pátrání.

Z dovolené byli manželé nadšení

Dvojice byla naposledy viděna v úterý 19. července, téhož dne také přidali na facebookový účet svůj poslední příspěvek. "Národní park Écrins vám nabídne vše, na co stačíte. Biotopy, ferraty, horské etapy z Tour de France, turistické výšlapy, nádherná horská jezera, kde nezmrznete, ale si zaplavete,” pochvalovala si Pavla pod příspěvkem z dovolené.

V pondělí 25. července objevila místní horská služba jejich prázdné auto na parkovišti v Národním parku Écrins a mnozí začali mít nejhorší obavy. Téhož dnes po nich vyhlásila pátrání i česká policie.
"Rodinný příslušník se obrátil na policii s tím, že dvojice odjela do oblasti francouzských Alp. Oba jsou ale nekontaktní a rodina o ně má obavu. Ve Francii po nich pátrají tamní policisté a členové horské služby. S francouzskou stranou komunikujeme prostřednictvím zastupitelského úřadu,“ informovala policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková pro Deník.cz.

Těla byla nalezena v propasti

Došlo na nejhorší, těla pohřešovaného páru byla nalezena v třicet metrů hluboké propasti. Dle informací blesk.cz byli mrtví a přivázaní k sobě. Pavla a Marek po sobě navíc zanechali dvě mladé dcery. "Pokud vím, s dětmi byli naposledy v kontaktu minulý čtvrtek. Je to hrozné a špatně se mi o tom mluví,“ uvedla pro Deník ředitelka školy, ve které děti studují, Marie Vystrčilová. Marek ve škole vyučoval angličtinu.

Veřejná sbírka na pomoc pozůstalým

Na pomoc pozůstalým vznikla finanční sbírka, která má rodinu nyní zajistit. "Nadace Merebit vyhlašuje finanční sbírku na podporu rodiny našeho milého spolužáka z BiGy Marka a jeho ženy Pavly, kteří tento týden tragicky zahynuli,“ stojí v prohlášení veřejné sbírky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy