Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tragický konec týraného pejska Luckyho. Jeho zubožené tělo to nezvládlo, museli ho nechat uspat

Nalezený pes byl ve špatném stavu.
Zdroj: Instagram Jiřího Pospíšila
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
smutná zpráva

Příběh týraného pejska Luckyho má bohužel špatný konec. Zubožené zvíře našli u jednoho z pražských domů v hrůzném stavu. Pes měl mnoho lézí po celém těle, boláky, stržené drápy a nemohl chodit. Navzdory veškerým snahám o jeho záchranu to Luckyho tělíčko nezvládlo a museli ho nechat uspat, jak informuje na sociálních stránkách AniDef – útulek Žim. 

Příběh týraného pejska Luckyho šokoval veřejnost. Zvíře bylo v Praze nalezeno v zuboženém stavu, pes nemohl chodit, měl strhané drápy, řadu boláků a lézí po těle. Jak sdíleli na Facebooku lidé z AniDef – útulek Žim, Lucky bohužel zemřel. Navzdory prvotřídní péči a velké snaze byl jeho stav natolik špatný, že ho museli nechat uspat.


"Bohužel přes veškerou snahu, Vaší obrovskou podporu a péči veterinářů a sester z kliniky VETCENTRUM to Luckyho vysílené tělíčko nezvládlo a museli jsme ho nechat odejít. Moc nás mrzí, že nestihl poznat hezčí svět, který jsme mu při odebírání z těch hrozných podmínek slíbili. Lucky, odpusť nám, že jsme Tě nenašli dřív," napsali.

Majitelé, kteří psa týrali, by neměli ujít trestu

Zároveň avizují, že majitelé psa, kteří psa týrali a kvůli nimž skončil v šíleném stavu, trestu neujdou. "Slibujeme, že majitelé Luckyho neujdou trestu. A jestli můžeme vzkázat něco od Luckyho, prosíme, koukejte kolem sebe, nebojte se mluvit a nahlaste týrání, ať už žádné zvíře nemusí netrpět, jako trpěl on. Děkujeme všem, kteří jste na něj mysleli, drželi mu palce a podpořili jeho boj finančně," slibují.


Na záchraně Luckyho se podílel i velký milovník zvířat, europoslanec Jiří Pospíšil. "Byl sobotní podvečer, když od útulku, který se uplynulý víkend v Praze účastnil jedné velké psí akce, dorazila k mému týmu velmi znepokojivá informace, kterou mi hned volali. Na dvoře jednoho z pražských rodinných domů se měl už delší dobu pohybovat pes ve velmi zuboženém stavu. Čím více informací přicházelo, tím urgentněji situace vypadala. Během několika málo minut bylo jasné, že není na co čekat, a rozjela se záchranná akce, do které se zapojily všechny složky," popsal Pospíšil na Instagramu, jak se ke zraněnému psovi dostal.

Zaměstnanci veterinární kliniky i sám Pospíšil doufali, že příběh bude mít dobrý konec, i proto se rozhodli vybrat mu příznačné jméno. "Dostal jméno Lucky (Štístko), protože jestli teď nějaký pes potřebuje pořádný kus psího štěstí, je to on! Navzdory extrémnímu stavu se moc snaží a bojuje o každý den života. Má chuť k jídlu, pije, snaží se stavět na nohy. Je rád za každé pohlazení," sdělil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy