Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Tragická smrt odloženého miminka. Chlapeček byl v záchranném zařízení bez povšimnutí několik dnů!

V podobném zařízení, kterému se na Slovensku říká Hniezdo záchrany, chlapeček čekal na vysvobození. Bohužel se nedočkal.
Zdroj: Profimedia
tragédie

K obrovskému neštěstí došlo v bratislavské nemocnici Kramáre. Podle informací serveru noviny.sk našel v úterý ráno místní zdravotnický personál v Hnízdě záchrany Národního ústavu dětských nemocí novorozeného chlapečka, miminko však již nejevilo známky života. Babybox: Porucha signalizace

V nemocnici Kramáre v Bratislavě bylo v „Hnízdě záchrany“ nalezeno tělíčko mrtvého novorozence. Podle informací webu noviny.sk se chlapeček musel na místě nacházet bez povšimnutí několik dnů.

Událost, která otřásla celým Slovenskem, nyní v bratislavském Národním ústavu dětských nemocí vyšetřuje kriminální policie společně s kriminalistickým technikem.

Kriminalisté zahájili šetření

Příčinou tragédie byla podle dostupných informací porucha systému signalizace, která má personál upozornit na to, že se v babyboxu nachází miminko. Novorozený chlapeček byl nalezen až při jeho běžné kontrole v úterý v ranních hodinách. Předmětem vyšetřování kriminalistů nyní je, kdo dítě do babyboxu dal, v jakém bylo stavu a jak dlouho zde zůstalo ležet bez pomoci.

„V průběhu dnešního dopoledne jsme našli v inkubátoru Hnízda záchrany děťátko, bohužel bez známek života. Ihned jsme kontaktovali policii a případ řešíme v součinnosti s policií,“ uvedla k případu mluvčí Národního ústavu dětských nemocí Dana Kamenická.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy