Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tragická smrt chlapce (†4) v Mostě: Promluvil svědek incidentu, který dával dítěti první pomoc

Most: Svědek popsal minuty po pobodání chlapce (†4)
Zdroj: freepik, eXtra.cz, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Svědek

V centru Mostu přišel o život teprve čtyřletý Frankie. Stalo se tak během hádky mezi jeho otcem Francescem M. a kamarádem chlapcovy matky Michalem P. Druhý muž vytáhl během sporu zbraň, ovšem místo Francesca usmrtil ranou do krku čtyřleté dítě. Pro Blesk nyní promluvil svědek oné události i matka zesnulého chlapce.

O víkendu se odehrál v Mostě opravdu hrůzný incident. Konflikt měl podle matky dítěte vyvolat právě biologický otec Francesco M. „Začal dělat problémy, hodil tam se mnou o zeď. Potom vytrhl dřevěnou podpěru na stromky a šel s ní na mého kamaráda. Přitom si vzal malého na ruku,“ popsala matka pro Blesk.

Dle informací otec s rodinou nežil. K matce i chlapci se prý choval špatně, i tak si však klučinu občas brával k sobě domů. V onu osudnou sobotu zrovna syna vracel.

Promluvil svědek

Incident se odehrál nedaleko 14. základní školy v Mostě, kde nyní vzniklo pietní místo. Kamarád matky Michal P. se prý pouze bránil, když chtěl zasáhnout Francesca, omylem bodl do krku právě čtyřletého Frankieho. „Zavolal jsem záchrannou službu, položil jsem ho na zem, zaklonil jsem mu hlavičku. Dítě mělo bodnou ránu na krku, tekla mu krev jak z té rány, tak z nosu a pusy,“ popsal pro Blesk svědek, který chlapci dával první pomoc.

Jednatřicetiletý útočník, který měl být během incidentu pod vlivem drog, následně z místa činu utekl, dopadl ho člen zásahové jednotky v době svého volna. „Z vlastní iniciativy jsem jim (policistům, pozn. red.) šel pomoct. On vyšel přímo proti mně, použil jsem donucovací prostředky, tedy hrozbu namířenou střelnou zbraní. Spolupracoval, lehl si na záda, v momentě, kdy ležel, už jsem volal kolegům,“ popsal v rozhovoru pro TV Nova. Útočník je obviněn z pokusu o vraždu, usmrcení z nedbalosti a z nebezpečného vyhrožování, v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v délce osmnácti let.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy