Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Tragická smrt Aleny Krejčíkové na Rallye Šumava: Navigátorka podlehla těžkým zraněním

Během 58. ročníku Rallye Šumava Klatovy zemřela Alena Krečíková
Zdroj: koláž eXtra.cz/ foto ewrc.cz
tragédie

58. ročník Rallye Šumava Klatovy byl předčasně ukončen. Po tragické autonehodě, v důsledku které zemřela spolujezdkyně jednoho ze závodníků, se organizátoři rozhodli s rallye nepokračovat. Jednačtyřicetiletá Alena Krejčíková podlehla vážným zraněním po převozu do nemocnice. "Černý den pro českou rallye," píší na sociálních sítích zdrcení fanoušci, kteří nyní jen těžce hledají slova. Na trati během závodů panovaly nepříznivé podmínky, nejednalo se o první autonehodu tohoto víkendu. 

Milovníky adrenalinové rallye zasáhla tragická zpráva. Jak jsme již informovali, během rychlostní zkoušky v rámci víkendové akce Rallye Šumava Klatovy havarovala jedna z posádek - nehodu nepřežila jednačtyřicetiletá navigátorka Alena Krejčíková. Ta zemřela po transportu do nemocnice. „Měla mnohočetná zranění. Na místě jsme ji resuscitovali a následně ve velmi vážném stavu transportovali na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí záchranného sboru pro Novinky.cz.


Zdrcení pozůstalí i fanoušci rallye jen těžce hledají slova

"Vedení Rallye Šumava Klatovy s politováním oznamuje, že spolujezdkyně posádky SČ 55 přes veškerou snahu lékařů zemřela na následky těžké nehody po transportu do Plzeňské fakultní nemocnice," informovali i samotní organizátoři Rallye na Facebooku s hlubokým zármutkem.

Vůz Subaru Impreza Sti Jaroslava Krejčíka s navigátorkou Alenou Krejčíkovou havaroval z dosud neznámých důvodů. Řidič s vozidlem vylétl mimo trať do pole - alkohol u řidiče následně vyloučila dechová zkouška. Děsivé záběry z tragédie zveřejnila zahraniční média.

Zdrcení blízcí, ale i všichni fanoušci nyní jen těžce hledají slova. "Alčo, budeš nám chybět. Upřímnou soustrast celé rodině k tragické události. Vždy v našich srdcích!" píší lidé. "Byli jsme ti Alčo zapálit svíčky na rozloučenou. Vždy v našich srdcích," objevuje se na facebooku pod příspěvky, které o tragédii informovaly. "Černý den pro českou rallye," uvádějí nadšenci rallye v tematických skupinách.


Na trati došlo i k dalším nehodám

Během 58. ročníku Rallye Šumava Klatovy, který se měl konat od pátku 19. 4. do neděle 21. 4., panovaly nepříznivé podmínky. Trať ztěžoval déšť. Nehoda Aleny Krejčíkové nebyla jedinou bouračkou tohoto víkendu - už v pátek na místě zasahovali záchranáři, kteří následně vrtulníkem transportovali do nemocnice jinou ze zraněných posádek.

Po tragédii se organizátoři rozhodli závody předčasně ukončit. "Na základě tragické události rozhodl organizační výbor po poradě s posádkami o předčasném ukončení 58. ročníku Rallye Šumava Klatovy. Organizační výbor vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým," oznámili organizátoři na Facebooku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy