Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Tragická dohra útoku nožem ve škole. Čtrnáctiletá dívka dostala infarkt, nešlo ji zachránit

Muž ozbrojený nožem zaútočil na děti ve věku od 22 měsíců do tří let v parku poblíž Annecyského jezera.
Zdroj: Profimedia.cz
útok

Tragické pokračování má čtvrteční útok nožem v jedné z francouzských škol, který se odehrál ve městečku poblíž Štrasburku. Při vyšetřování hrůzného činu vyšlo najevo, že zemřela teprve čtrnáctiletá dívka, která během řádění útočníka dostala infarkt. Nedokázali jí pomoci ani přivolaní záchranáři, uvedla agentura AFP, kterou citovala televize BFM.

"Snažili se ji zachránit učitelé, kteří velmi rychle zavolali záchranáře, dívka však bohužel pozdě odpoledne zemřela," cituje agenturu AFP francouzská televize BFM. "Jsme zdrceni, nemáme slov. Pořád probíhá vyšetřování, zatím nedokážeme říci, zda dívka měla například srdeční chorobu nebo ne," cituje televize starostu města, kde dívka žila.

Na místo tragédie dorazila i francouzská ministryně školství Nicole Belloubet. „Ztráta mladého života, plného příslibů a budoucnosti, je obrovská tragédie, která mě nenechává v klidu,“ cituje ji televize. Skrze příspěvek na síti X pak vyjádřila svou veškerou podporu rodinám zraněných dětí a mrtvé dívky..

Škola byla v pátek, pouhý den po tragédii, znovu v provozu. Zesílená byla jen přítomnost policie.

Útočník zranil dvě dívky

Třicetiletý útočník se snažil dostat do školy ve městě Souffelweyersheim, píše Le Parisien. Muž, kterému mělo být kolem třiceti let, se ale do školy nedostal, napadl tedy dvě dívky ve věku šesti a jedenácti let poblíž školy v Bas-Rhin. Dívkám se nic vážného nestalo, utrpěly jen lehká zranění.


Pachatele krátce po činu zadrželi. Podle zdroje blízkého případu trpí útočník narozený v roce 1994 psychickými problémy. Mladík má za sebou tři pobyty ve speciálních zařízeních. Léčbu ukončil v listopadu 2023. Zmizel ve středu večer, když byl měl sebevražedné myšlenky. Muž se o sebevraždu pokusil již v roce 2022, píše výše zmíněný web.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy