Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Tragédie v obci Baška: Vražda varhaníka (†18) přímo v kostele, mrtvého syna našli rodiče

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia
Vražda

Policisté zasahovali v obci Baška na Frýdecko-Místecku, kde došlo k tragédii, při níž zemřel teprve osmnáctiletý varhaník. Informace přinesl Blesk. V souvislosti s událostí byla zadržena jedna osoba, se kterou probíhají procesní úkony.

Ve čtvrtek se do obce Baška na Frýdecko-Místecku sjely policejní složky. Odehrál se tam totiž násilný trestný čin, při němž zahynul teprve osmnáctiletý mladík. „Policisté v obci na Frýdecko-Místecku prověřují okolnosti násilného trestného činu, při kterém zemřela jedna osoba,“ uvedli policisté na Twitteru.

Kolem osmé hodiny večer zadrželi jednu osobu, s níž probíhají procesní úkony. Obětí měl být podle informací Blesku osmnáctiletý mladík, který hrál na varhany v místním kostele.

Mrtvého chlapce našli podle Novinek jeho vlastní rodiče. Mladík se dlouho nevracel domů, tak ho šli hledat. V kostele u svých milovaných varhan ležel mrtvý celou noc a následující den. Mezi místními se spekuluje, že se stal obětí zloděje, kterého v kostele překvapil. Ten ho prý ubodal.

Tragédie se stala za světla

K činu mělo dojít ještě za světla. Pracovníci pohřební služby přijeli až ke dveřím tamního kostela, který spadá pod farnost ve Skalici, a na nosítkách vynesli tělo ven. Policisté však pohled na celou událost zatarasili, jak napsal Frýdecko-místecký Deník.

Na sociálních sítích se k tragédii vyjádřila i obec Baška: Naši obcí otřásla tragédie, která nemá obdoby. Smrt mladého člověka v kostele nemůže mít slitování. Kam to, lidé, směřujeme!? Ve 12 hodin se Baškou rozezní zvony, zastavme se, přemýšlejme a uctěme památku minutou ticha. Upřímnou soustrast rodině a blízkým.“

Související články

Další články

Nejnovější kauzy