Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Tragédie v Norsku! Při nehodě zemřel bývalý lékař české basketbalové reprezentace žen

Ilustrační foto.
Zdroj: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
neštěstí

V Norsku zemřel při dopravní nehodě chirurg a traumatolog Úrazové nemocnice v Brně Libor Paša, který byl v minulosti lékařem české basketbalové reprezentace žen. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla mluvčí nemocnice Andrea Šromová. Podle ní se auto s Pašou srazilo s traktorem a po nehodě zůstali čtyři mrtví lidé.

"Po stránce odborné, zejména v oblasti artroskopií, byl velice uznávanou osobností nejen v rámci ČR, ale i okolních zemích,” sdělil Radek Veselý, primář oddělení traumatologie.

Podle hlavní sestry Úrazové nemocnice v Brně Andrey Liškové je úmrtí tragédií pro Úrazovou nemocnici, protože byl Paša osobností a vzorem pro kolegy. "Nejen pro Úrazovou nemocnici, ale pro celou českou traumatologii je to obrovská ztráta,” sdělil ředitel nemocnice Pavel Piler.

Nehoda se stala v tunelu Steigen

Paša přišel do Úrazové nemocnice v roce 1993. Působil jako vedoucí lékař oddělení traumatologie, kde se stal později primářem. Od roku 2015 byl v Úrazové nemocnici přednostou Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, kde dosud působil. V březnu byl jmenován profesorem v oboru chirurgie. "Byl jedním z průkopníků novějších metod artroskopií a členem artroskopické společnosti. Několik let byl lékařem basketbalové reprezentace žen ČR," poznamenala Šromová.

Nehoda se stala v neděli odpoledne v tunelu Steigen v Norsku, když jel Paša s dalšími cestujícími na letiště, odkud měl odletět z dovolené zpět do České republiky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy