Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tragédie v Bohumíně: Pendolino se srazilo s vlakem, strojvůdce nepřežil!

Nehodu nepřežil strojvůdce.
Zdroj: Se souhlasem Drážní inspekce
Nehoda

Ve stanici Bohumín na Karvinsku se v pondělí 27. června brzy ráno srazil vlak pendolino odjíždějící do Prahy s posunovaným vozem. Srážku nepřežil strojvedoucí, další člověk ve vlaku se lehce zranil, řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Cestující byli evakuováni, spoj s plánovaným odjezdem ve 04:59 byl zrušen. Provoz ve stanici Bohumín byl asi na půl hodinu přerušen.

„Dnes ráno došlo v Bohumíně k mimořádné události, při které se jednotka Pendolino srazila s posunovým dílem. S politováním musíme informovat, že podle předběžných zpráv zemřela při nehodě jedna osoba a další byla zraněna. Okolnosti události jsou nyní předmětem vyšetřování,“ uvedla na twitteru Správa železnic.

České dráhy uvedly, že v Bohumíně se střetly dva vlaky. „Tato mimořádně vážná událost se bohužel neobešla bez následků. O život přišel zaměstnanec Českých drah,“ sdělil dopravce.

Příčiny nehody se vyšetřují

Šťáhlavský ČTK řekl, že vlak 516 SC Pendolino s odjezdem ve 4:59 měl dorazit do Prahy v 08:30. Podle prvních informací se v době, kdy vyjížděl ze stanice, srazil s posunovaným vozem. Cestující z pendolina mohli využít následné vlaky. Příčiny nehody i výši škody zjišťují vyšetřovatelé.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy