Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Tragédie na leteckém dnu: Pilot spadl s letadlem na rodinný dům. Smrtelnou nehodu natočil Šmucler

Letoun Hawker Hurricane.
Zdroj: profimedia
nehoda

Nebe nad chebským letištěm zaplnila historická i moderní letadla. Dvoudenní mezinárodní letecký den se v Chebu koná po dvouleté pauze způsobené epidemií koronaviru. Bohužel došlo během akce k nehodě. Pilot letounu Hawker Hurricane Mk. IV. ztratil výšku a spadl na rodinný dům, jak uvádí server iDnes.

"Pilot na místě utrpěl zranění neslučitelná se životem. Jedna osoba utrpěla lehké zranění a po ošetření byla ponechána na místě,“ řekl pro iDnes Radek Hes ze Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Jednoho člověka ošetřili záchranáři na místě. Akce v Chebu musela byl z technických důvodů ukončena.

Většina návštěvníků prostor letiště v klidu opustila, na místě zůstává posledních pár lidí. "Lidé opravdu koordinovaně opustili areál. Nastupují do aut nebo jsou odváženi autobusy," řekl mluvčí leteckého dne Jiří Poór. Policie a organizátoři nyní zjišťují okolnosti a příčinu nehody.

Nehoda je natočena

Během tragédie byl na místě i zubní lékař Roman Šmucler, který celou tragédii natočil a vložil na Twitter. "Pád letadla v Chebu. Chtěl jsem si nafilmovat krásné letadlo, natočil jsem smrt, bohužel. Hodně sil všem pozůstalým," napsal k videu.

Poprvé se letecké dny v Chebu konaly už ve 20. letech minulého století v době, kdy v Chebu působilo Vojenské letecké učiliště, jak uvádí ČTK. První poválečná show pro diváky se konala až v roce 1997. Od té doby se na letišti v Chebu koná letecký den v pravidelných intervalech a za velkého zájmu veřejnosti.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy