Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tragédie na Českolipsku: Při požáru roubenky zahynul dobrovolný hasič, snažil se zachránit majitele

Při požáru roubenky zemřel dobrovolný hasič.
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Tragédie

Při likvidaci požáru roubeného domu v Novém Boru na Českolipsku zemřel dnes ráno 39letý dobrovolný hasič. Zřítil se na něj strop, svým zraněním přes veškerou snahu zdravotníků podlehl, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. U požáru roubeného domu v části Arnultovice zasahují hasiči od časného rána. Policie pohřešuje i 73letého spolumajitele, který v domě bydlel a není tak vyloučeno, že byl v době požáru doma a zemřel.

Strop roubenky se na hasiče zřítil krátce před 08:00. Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie, která zároveň vede jako pohřešovaného spolumajitele domu. „Na základě informací, které máme, že se včera (v úterý) v domě zdržoval, předpokládáme, že by se skutečně v tom domě v době požáru mohl nacházet. Nikdo ho neviděl v okolí domu a v tom domě bydlel a příliš ho neopouštěl. Vedeme ho jako osobu pohřešovanou, protože se nikde neobjevil a nikdo ho neviděl,“ doplnila policejní mluvčí podle České tiskové kanceláře.

Na hasiče spadl trám

Hlášení o požáru roubenky přijalo operační středisko hasičů krátce po 4:45. „Při příjezdu jednotek na místo byla požárem zasažena značná část podkroví. K hašení byly nasazeny tři vodní proudy a vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra, kterým si hasiči ochlazovali spodní část domu. Byl to samostatně stojící objekt obklopený stromy, hasiči ochlazovali i okolí, aby se oheň na stromy nerozšířil,“ doplnil Sucharda. Oheň podle něj dům zničil.

Podle informací Novinek hasič zemřel tak, že mu na hruď spadl trám v době, kdy se snažil nalézt třiasedmdesátiletého majitele roubenky. Ten je policií stále pohřešován a není tak vyloučeno, že se v době požáru nacházel v objektu a zemřel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy