Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tornádo na Moravě: Silvinku odhodilo i s autobusem do pole, její příběh sledovalo celé Česko

Tornádo zcela převrátilo autobus.
Zdroj: Se souhlasem Tomáše Staňka
+ Dalších 7 fotografií
JAK JE NA TOM?

Žádný příběh ze řádění tornáda nezasáhl Česko tak, jako ten, který prožila tehdy čtrnáctiletá Silvinka, která byla v době, kdy tornádo udeřilo naplno, na cestě autobusem domů. Tam se jí však už dojet nepodařilo. Extrémně silný vítr, který udeřil, autobus obrátil na bok a doslova odnesl o několik metrů dál do pole. Silvie měla vážně poraněné obě nohy a její rekonvalescenci sledovalo s napětím celé Česko. Jak nakonec dopadla? Podle Blesku už sama chodí.

Čtrnáctiletá Silvie cestovala v době vzniku tornáda z Hodonína domů do Moravské Vsi. Autobus, kterým cestovala, ničivý živel odhodil o několik metrů jako nic, zdemoloval jej a Silvinka byla vážně zraněna. Její maminka Irena, která byla v době katastrofy doma, prožívala v ten moment ty nejhrůznější okamžiky svého života. Mezitím, kdy její rodině zničilo tornádo dům a její dcera byla venku, chránila svého syna a myslela na nejhorší. "To se nám už začínaly zvedat stropy. Strašně jsem se bála, že tam umřeme," uvedla tenkrát maminka na sociálních sítích.

Maminka Silvie popssala okamžiky hrůzy

Okamžitě poté, co vítr ustal, vzala kolo a vydala se svou dceru hledat. To se jí dlouho nedařilo, až nakonec našla převrácený autobus. "To bylo hrozné. Nebylo ani poznat, že to byl autobus. Leželi tam vedle sebe dva lidé. Jenom jsem se klepala a chtěla nějak pomoci. Nesměla jsem ale na Silvinku ani sáhnout. Když mne viděla, tak její první slova byla: ‚Maminko, já už nikdy nepojedu žádným autobusem. Už nikdy nikam nepojedu.‘ Když ji přesunovali na nosítka, křičela bolestí," prozradila maminka.

Její dcera musela být vrtulníkem přepravená do nemocnice ve Vídni, kde byla uvedena do umělého spánku. Prvních 48 hodin bylo dle lékařů nejkritičtějších. Po týdnu Silvii probudili z umělého spánku a čeká ji další operační zákrok. "Museli při ní stát andělé strážní. Když jsem ten autobus viděla, tak jsem si myslela, že se jdu podívat na dítě, které tam už není," dodala.

V prosinci minulého roku pak přišly pozitivní zprávy. Podle deníku Blesk začala Silvie sama chodit a zdá se, že rekonvalescence proběhla úspěšně. Do budoucna hledí s novými plány - chce se stát zdravotní sestrou a pomáhat tak ostatním.
Související články

Další články

Nejnovější kauzy