Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Topolánka vytočil europoslanec do běla: Expremiér Piráta vulgárně seřval na dvě doby

Mirek Topolánek.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
sprostý topolánek

Ostrý jazyk opět předvedl expremiér a bývalý šéf ODS Mirek Topolánek, který se na Twitteru dostal do konfliktu s pirátským europoslancem Marcelem Kolajou kvůli svému angažmá v Energetickém a průmyslovém holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského. Mnohé sledující svým vulgarismem mířeným vůči Pirátovi doslova šokoval.

Marcel Kolaja (Piráti) na sociální síti sdílel video, které obsahuje krátký úryvek z jeho debaty s Mirkem Topolánkem v Otázkách Václava Moravce ​z 19. března. „Já nejsem zaměstnanec EPH, pane,“ zní z expremiérových úst poté, co ho Kolaja s touto otázkou konfrontuje.

Následuje scénka z amerického komediálního snímku Průvodce ženatého muže, v níž přítel hlavního protagonisty radí svému nezkušenému kamarádovi poučkou všech nevěrníků: „Zatloukej, zatloukej, zatloukej.

I dnes se vlastně věnuju, v rámci toho velkého impéria Daniela Křetínského, kde já teda už jsem jenom krátce v EPH. Nikdo neví, co je EPH,“ promlouvá Topolánek v posledním segmentu sdíleného videa. Útržek je z jeho rozhovoru pro internetovou televizi V.O.X. Talk a je časován ke 13. dubnu – tedy téměř měsíc poté, co Kolajovi před kamerami České televize tvrdil, že „není zaměstnancem EPH“.

„Buran v sáčku“

„Strategie ‚zatloukat, zatloukat, zatloukat‘ v provedení Mirka Topolánka. Nejdřív tvrdí, že pro Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského nepracuje. O tři týdny ale řekne, že pro EPH pracuje. Lobbista fosilního průmyslu, no…“ píše pirátský europoslanec ve svém příspěvku u videa.

Bývalý premiér, o němž se ví, že nejde pro ostré slovo nebo vulgární gesto daleko, ale mnohé šokoval. „Neber si mě do huby, ty blbý k*kote,“ odpověděl Topolánek v reakci.

Jste normální? Jak se to chováte?“ ptá se jeden z jeho zděšených sledujících. „Buran v sáčku,“ píše další. „Už nepijte nebo pijte ještě víc…“ radí pak expremiérovi uživatel Pavel. Zareagoval i Kolaja.

Zastánci slovíčkařili

Opravdu škoda, že to s tou kandidaturou do čela Svazu průmyslu nevyšlo. S takovými diplomatickými schopnostmi by český průmysl prosperoval jedna báseň,“ narážel 1. místopředseda Pirátů na Topolánkovu kandidaturu na prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR, s níž bývalý politik minulý týden neuspěl.

Topolánka se následně zastali jeho příznivci, kteří tak začali slovíčkařit: „On ale opravdu není zaměstnanec EPH, to se s druhým výrokem nevylučuje. Co tam máte dál?“ „Ano, fakturuje v rámci švarc systému, ale pracuje pro něj. Dál?“ odpověděl jiný uživatel. A s narážkou na takzvaný „švarc“ nebyl v diskuzi sám.

Topolánek se pro Křetínského „napracoval“ dost

Ať je Topolánkův zaměstnanecký poměr k Energetickému a průmyslovému holdingu jakýkoli, je známo, že po konci své politické kariéry se už několik let živí jako manažer a pohybuje se ve vedoucích pozicích firem patřících do Křetínského EPH.

Jak dříve informoval Deník, byl například šéfem dozorčí rady Křetínského uhelné Elektrárny Opatovice nebo manažerem a členem představenstva slovenské společnosti EUSTREAM, která se zabývá přepravou plynu.

Právě firma EUSTREAM, kterou kontroluje právě Křetínského EPH, byla před ruskou invazí na Ukrajinu loni v únoru největším dopravcem ruského plynu do Evropy. Jde přitom jen o zlomek Topolánkových funkcí v rámci energetického a mediálního „impéria“ miliardáře Daniela Křetínského.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy