Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Top hlášky z duelu Petra Pavla s Babišem: Vrazi v kostele, Putin napadl Rusko a poslanec za KSČM

Andrej Babiš a Petr Pavel.
Zdroj: se souhlasem P. Pavla, profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 13 fotografií
volba prezidenta

Televizní debata mezi Andrejem Babišem a Petrem Pavlem na Primě patřila sice k těm klidnějším, přesto se i v ní objevilo několik hlášek z úst obou kandidátů. Redakce eXtra.cz pro vás vybrala ty nejzajímavější. "Nikdy jsem to předtím nezveřejnil, ale po tom, co jsem to řekl, zavřeli kostel. I vrazi můžou do kostela," řekl například Babiš. "Oceňuji, s jakou pečlivostí se Babiš věnoval množení svého majetku a vlivu," uvedl zas na jeho adresu Pavel.

Střet dvou hlavních rivalů v boji o prezidentský post přináší i zajímavé rétorické souboje. K vzájemnému popichování došlo i při středeční debatě na Primě a CNN Prima News. Redakce eXtra.cz, která debatu sledovala přímo na místě, pro vás připravila několik nejzajímavějších hlášek z celé debaty.

Babiš: I vrazi můžou do kostela

"Andrej Babiš se prezentoval jako krizový manažer, který dával najevo, jak všechno dokáže řídit esemeskami a telefonáty, já si mohl ověřit, že to nefungovalo, chcete-li představitele chaosu, je to Andrej Babiš,“ kritizoval svého soupeře na začátku debaty Petr Pavel.

"Zapomněl jsem říct, že vlastně Petr Pavel je kandidát vlády a pětikoalice a všechna média mu fandí. Viděla jste video, paní Zlámalové? iDnes a všichni mu fandí, gratuluju. Nikdy jsem to předtím nezveřejnil, ale potom, co jsem to řekl, zavřeli kostel. I vrazi můžou do kostela," uvedl na adresu svého soka Babiš

Generál zase expremiéra ironicky tituloval jako poslance KSČM, čímž narážel na podporu, kterou mu tato strana vyslovila. "Pomohl bych si tím, co říkal tady poslanec za KSČM Babiš, pardon kandidát za KSČM,” uvedl Pavel.

„Urážíte 40 tisíc rodin, dneska Agrofert má přesně 30 let. Nevíte, co je to podnikat. Vy jste celý život placený státem, dostával příkazy a 7,5 miliardy jsou tržby. Nechápete, co je to zisk a tržba,“ zastával se Babiš holdingu Agrofert.

Babiš: Mě znají všichni, na rozdíl od vás. Pavel: No právě

Babiš rovněž označil Pavla za typického reprezentanta totality. „Byl cvičen jako špion, aby ho vysadili v zahraničí. O čem se tu bavíme? Nová totalita je pan Klíma na Úřadu vlády, to je loutka advokáta, který v minulosti měl tady různé loutky. Pan Klíma chce rozhodovat o tom, který názor je správný, které médium, například Forum24, které posílá 2,5 milionu na nenávistné zprávy proti Babišovi, s tím nesouhlasím.“
Babišovi se rovněž povedl přeřek ohledně války na Ukrajině: "Když Putin napadl Rusko," řekl automaticky. "Nevím, jestli Pavel má nějaké city, jestli má někoho rád," odpověděl pak Babiš na otázku, čeho si na Pavlovi cení.

"Oceňuji s jakou pečlivostí se Babiš věnoval množení svého majetku a vlivu," kontroval na stejný dotaz Pavel. "Vás nikdo nezná, mě znají všichni," zaútočil na závěr Babiš na Pavla. "No právě," odvětil Pavel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy