Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tohle jsou oběti texaského střelce (†18) v Texasu: Děti s andělskou tváří i statečná učitelka

Osmnáctiletý útočník zastřelil více než jednadvacet lidí.
Zdroj: Twitter Natasha Delriego, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Oběti

Útočník Salvador Ramos (†18) nemilosrdně zastřelil ve škole nejméně jednadvacet dětí a dva dospělé během útoku na základní školu v texaském městečku Uvalde. Na sociálních sítích i v médiích kolují fotografie dětí i dospělých, kteří neštěstí nepřežili.

Naprostý horor zažili studenti i učitelé v texaské základní škole Robb Elementary School, v níž je silně zastoupena hispánská komunita. Mladíček Salvador Ramos si krátce po dovršení věku osmnácti let nakoupil dvě útočné pušky AR-15, jak informoval web BBC. Následně se zastavil za svou babičkou, kterou postřelil, a poté odjel autem ke škole, kde nastartoval své běsnění.

Zastřelil nejméně jednadvacet dětí a další dva dospělé. Policie útočníka při zákroku zastřelila. Na sociálních sítích začínají vyplouvat na povrch jména těch, kteří útok nepřežili.

Zemřela i učitelka

Jednou z obětí byla učitelka Eva Mirelez (44), která se starala o žáky se speciálními potřebami. „Byla krásný člověk a oddaná učitelka,“ napsala na Twitteru maminka jedné z dětí, které Eva vyučovala. Právě Eva se děti snažila před útočníkem zachránit vlastním tělem, což se jí stalo osudným.

Jak informoval web Daily Mail, další dospělou obětí byla Irma Garcia (†44), která učila třiadvacet let a měla čtyři děti.

Nebohé děti

Na sociálních sítích však kolují už i jména zabitých nevinných a nic netušících dětí. Jednou z obětí je Amerie Jo Garzao, která právě končila čtvrtou třídu a před dvěma týdny oslavila desáté narozeniny. „Moje malá milovaná teď létá nahoře s andělíčky. Prosím, neberte žádnou vteřinu za samozřejmou. Obejměte své blízké, řekněte jim, že je máte rádi,“ napsal na sociální sítě nevlastní otec malé Amerie, jak informoval již zmíněný Daily Mail.

Mezi dalšími oběťmi byli i desetiletý Jose Flores, desetiletá Elijah Cruz Torres, jedenáctiletá Miranda Mathis, desetiletý Xavier Lopez, desetiletá Alithia Ramirez, desetiletý Jayce Carmelo Luevanos a jeho sestřenice jedenáctiletá Jailah Nicole Silguero, dívka Nevaeh Bravo, desetiletý Uziyah Garcia, desetiletá Amerie Garza, desetiletá Maite Yuleana Rodriguez, desetiletá Makenna Lee Elrod, dívky Ellie Garcia a Tess Mata nebo chlapec Rogelio Torres.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy