Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

To nemáte na iPhone? Markéta Pekarová Adamová se tvrdě opřela do Huawei

Markéta Pekarová Adamová se opřela do Huawei: To nemáte na iPhone?
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
výrok

Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) si na tiskové konferenci dělala legraci z položeného telefonu Huawei.  „Někdo to nahrává ten hlas? Huawei jo? To fakt? To nevím, jestli je dobrý teda. Nemáte na iPhone?“ řekla Pekarová, která je známá výrokem o tom, že si mají lidé v zimě vzít další svetr. Video s výrokem Pekarové, které je dostupné na Twitteru, tak vyvolalo značnou pozornost.

Sociální sítě obletělo video předsedkyně sněmovny Markéty Pekarové Adamové, jak sarkasticky komentuje telefon položený na pultíku. Někdo to nahrává ten hlas? Huawei jo? To fakt? To nevím, jestli je dobrý teda. Nemáte na iPhone?“ říká na tiskové konferenci Pekarová.

Pekarová dráždí svými výroky

Výrok by nejspíš nevyvolal velkou pozornost nebýt toho, že veřejnost má ještě v živé paměti Pekarové výrok o tom, aby si lidé kvůli vysokým cenám energií vzali dva svetry. Záběry tak začaly okamžitě kolovat mezi příznivci opozičních stran na sociálních sítích.

Sama předsedkyně sněmovny je nyní na oficiální návštěvě Jižní Koreje a Tchaj-wanu, kam odletěla s početným doprovodem politiků, byznysmenů a novinářů. Odcestovali s ní zástupci parlamentních stran ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a ANO.

Čínský výrobce Huawei je často kritizován v souvislosti s údajným napojením na Komunistickou stranu Číny. Podle webu Smartmania kvůli tomu byla společnost v minulosti umístěna americkou vládou na seznam nežádoucích spolupracovníků. Varování před Huawei vydal v minulosti i český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

Související články

Další články

Nejnovější kauzy