Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Teroristé v Moskvě chladnokrevně popravili i ruskou královnu krásy. Mezi oběťmi řádění byli také manželé, kteří lístky dostali darem

Zemřela ruská miss.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Profimedia
+ Dalších 10 fotografií
Oběti

Během útoku v koncertní síni Crocus City Hall v ruském Krasnogorsku zemřela také bývalá královna krásy, dvaačtyřicetiletá Jekatěrina Novoselová. Útok má na svědomí Islámský stát a zemřelo při něm více než 130 lidí, jak píše Mirror.

Masakr v Krasnogorsku je jeden z nejhorších, který se v Rusku za poslední roky stal. Zemřelo při něm více než 130 lidí. K útoku se přihlásil Islámský stát, odnož Chorásán, což je afghánská větev této teroristické organizace. V posledních letech se stavěla proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Brutální útok v koncertní hale Crocus nepřežila třeba maminka dvou dětí a bývalá královna krásy Jekatěrina Novoselová, jak napsal Mirror. Jekatěrina získala korunku v roce 2001 v rodném Tveru, zatímco stále studovala práva na univerzitě. V posledních letech žila v Moskvě.

Oběti útoku

K vražednému útoku došlo v pátek. Skupina ozbrojenců do haly vtrhla asi deset minut před začátkem koncertu skupiny Piknik. Ozbrojenci začali střílet do lidí z bezprostřední blízkosti a házeli také tzv. Molotovovy koktejly. Střecha budovy se částečně zřítila.

Mezi oběťmi byli také manželé Irina a Pavel Okiševovi, kteří do Moskvy přijeli právě na koncert skupiny. Podle webu Daily Mail dostali manželé lístky na koncert od svých přátel. Pavel měl totiž 27. března oslavit pětatřicáté narozeniny. Irina byla talentovaná fotografka. Zemřela také absolventka Uralské státní ekonomické univerzity Natalia Zudina (†44), která byla původem z Jekatěrinburgu. Obětí se stala i Irina Firsová (†52), absolventka historie na Ogarevově státní univerzitě v Moskvě.

Podezřelí zadrženi

Agentura TASS informovala, že bylo zadrženo jedenáct podezřelých z útoků v koncertním sále. Pachatelé mají pocházet z Tádžikistánu, v autě byly nalezeny čtyři tádžické pasy. V zadrženém autě byly také zásobníky do útočné pušky a pistole. V Kemerovské oblasti byl v souvislosti s teroristickým útokem vyhlášen smutek na 23. až 25. března.

Upozorňujeme čtenáře, že následující fotogalerie obsahuje i snímky obětí násilí. Záměrem není šokovat, ale ukázat situaci takovou, jaká reálně je.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy