Teror v rakouském Villachu. Syřan pobodal několik lidí, zabil dítě

Zdroj: Profimedia
Rakouským Villachem v sobotu odpoledne otřásl děsivý útok. Třiadvacetiletý Syřan pobodal několik lidí, přičemž usmrtil čtrnáctiletého chlapce. Celkem čtyři lidé pak utržili zranění. Útočník byl zadržen, jak informovala agentura APA.
Čin se odehrál v centru korutanského města, blízko hlavního náměstí. Mluvčí policie Rainer Dionisio řekl, že muž zaútočil krátce před 16:00 SEČ. „Je to mimořádný čin. Něco takového nemá v Korutanech obdoby,“ cituje mluvčího deník Kronen Zeitung.
Nejstaršímu ze zraněných je 32 let. Jeho počínání sledoval i svědek, který svým automobilem srazil pachatele, který byl krátce nato zadržen, popisuje sled událostí APA.
Podle prvních informací podezřelý dosud u policie neměl záznam. Zatím není jasné, zda jednal sám, a úřady proto pátrají po případném dalším pachateli. Jasné není ani to, zda byl mezi útočníkem a oběťmi nějaký vztah.Lucie z Bacheloru odhalila drsné trauma. Kvůli Denise Melvaldové má šílené psychické potíže
Související články

Děsivé detaily masakru v Rakousku: Střelec zanechal dopis na rozloučenou a odhalil motiv krvavého řádění

Horor ve škole v Rakousku. Střelec zabil nejméně deset lidí, jsou mezi nimi studenti i učitelé

Syřan ubodal čtrnáctiletého chlapce, při zatčení se usmíval. Mrazivé foto bestie z Villachu

Deset let od útoku teroristů na redakci Charlie Hebdo: Magazín nyní ještě přitvrdí
