Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Teror v pražském metru: Černý pasažér vytáhl na revizory mačetu, útočník policii utíká

+ Dalších 7 fotografií

Velkou tragédií mohl skončit incident začátkem listopadu na stanici metra Vysočanská. Muž, který jel načerno, na revizory vytáhl mačetu a vyhrožoval jim, že je pobodá. Jen díky zásahu jednoho z kolemjdoucích, který agresorovi sečnou zbraň vyrval z ruky, se nikomu nic nestalo. Útočníkovi se ale podařilo uprchnout a nyní po něm pátrá policie, jež na svých stránkách prosí veřejnost o pomoc.

Policisté stále pátrají po muži, který na revizory v metru Vysočanská vytáhl mačetu a křičel na ně, že je pobodá. A to z toho důvodu, že jel načerno, za což ho chtěli revizoři pokutovat.

Agresora zpacifikoval až jeden z přihlížejících, který se ho vůbec nezalekl. Mačetu následně hodil do kolejí metra, jak je patrné z videozáznamu od policistů. Celého incidentu si povšiml náhodný neznámý cestující s červeným batohem na zádech, který agresora během chvíle odzbrojil, mačetu zahodil do kolejiště a poté pokračoval dál ve své cestě,“ popsal mluvčí policistů Richard Hrdina.

Hrozí mu až 3 roky

Agresor se dal následně na útěk. „Jeden z revizorů ho začal pronásledovat. Dostihl ho v tubusu pod eskalátory, kde ho muž začal opět slovně atakovat s tím, že má nástup trestu a že ho klidně pobodá. Poté se mu podařilo z místa utéci neznámo kam,“ dodal mluvčí na oficiálních stránkách policie.

Kriminalistům se podařilo zajistit mačetu i kamerové záznamy, na nichž je útočník vidět. „Detektivové by také potřebovali vyslechnout statečného cestujícího, který muže odzbrojil, a také další cestující, kteří v inkriminovanou dobu byli přítomni u napadení. Neznámému muži hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin nebezpečné vyhrožování až tříletý pobyt za mřížemi,“ uvedl Hrdina.

Pokud muže poznáváte nebo máte nějaké bližší informace, volejte na linku 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy