Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tenisem otřásá odporný skandál: Hráčka obvinila svého trenéra ze znásilnění

Fiona Ferro obvinila svého kouče ze znásilnění.
Zdroj: Profimedia.cz
Znásilnění

Francouzská tenistka Fiona Ferro obvinila svého bývalého trenéra Pierra Bouteyrea ze znásilnění a sexuálního napadení. Pětadvacetiletá hráčka, jež vloni vystoupala ve světovém žebříčku až na 39. místo, o svém kroku informovala na sociálních sítích. Vše oznámila i francouzské tenisové federaci.

"Mám plnou důvěru v justiční systém v mé zemi. Dál se ke kriminálnímu vyšetřování nechci vyjadřovat," napsala na Twitteru Ferro, jež minulý týden neuspěla v kvalifikaci US Open.

Vedení francouzské tenisové federace oznámilo, že bude hráčku v řízení, které proti svému bývalému trenérovi zahájila, podporovat. Zvažuje i podání občanskoprávní žaloby. Ferro podpořila i WTA.

Soupeřky vyjadřují podporu

"Tleskáme Fioně za odvahu přijít s těmito obviněními. Těší nás, že probíhá úplné vyšetřování a právní proces," citoval portál CBC mluvčí WTA. Podle něj je asociace oddána zajištění bezpečného prostředí na celém turné. "Zabezpečení vyžaduje ostražitost a nadále investujeme do vzdělávání, školení a zdrojů, abychom zlepšili naše úsilí," ujistil.

Obdiv Ferro vyjádřila i dvojnásobná vítězka Australian Open Viktoria Azarenková. "Tleskám jí za to, že byla statečná. Doufám, že z téhle situace vyjde silnější a tenis se pro ni nestane traumatizujícím. To je, myslím, velmi, velmi těžké téma. Ale je to téma, které musí vyvstávat častěji," řekla Azarenková na tiskové konferenci poté, co na US Open zvítězila ve třetím kole.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy