Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tak já jedu! Expremiér Babiš zahájil v obytňáku svou pouť za voliči

Andrej Babiš vyráží po Česku.
Zdroj: facebook A. Babiše
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
cesta po Česku

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes zahájil avizované jízdy obytným vozem za voliči. Ráno se vydal z Průhonic u Prahy, kde žije, na jižní Moravu, v plánu má dnes setkání s lidmi v Břeclavi. V dalších dnech se chystá navštívit Znojmo, Brno či Vyškov. Bývalý premiér si na svých cestách chce přímo v obytném automobilu povídat s lidmi, uvnitř má také kuchyňku, šatnu, koupelnu nebo čtyři postele. Podle něj nejde o kampaň, ale o cestu za voliči, s nimiž se chce setkávat podobně jako ve své poslanecké kanceláři v Roudnici nad Labem.

Obytný vůz polepený nápisy "Zase bude líp!" a "Za Babiše bylo líp!" vyjel ráno od pumpy v Průhonicích, Babiš seděl za volantem. "Už jsem to jednou řídil a je to jednoduché. Jenom při couvání je to delší. Pojedeme rovně po D1," řekl novinářům. Babiš nakonec jízdu ani netrénoval na autodromu, jak původně zamýšlel. Vůz může řídit i s běžným řidičským průkazem.

O Babišovi, který je po odchodu z premiérské funkce řadovým opozičním poslancem, se často mluví jako o kandidátovi na prezidenta. On sám kandidaturu dosud nepotvrdil, i když v minulosti ji připustil. Dnes novinářům řekl, že kdyby se pro prezidentskou kandidaturu rozhodl, tak má nynější cesty s obytným vozem "do zásoby". "Kdybych se náhodou rozhodl, tak samozřejmě ten kontakt s voliči je důležitý," dodal.


Politici a jejich dopravní prostředky

Volba hlavy státu se má konat na začátku příštího roku, ještě před ní se 23. a 24. září uskuteční volby do obecních zastupitelstev a do třetiny senátních obvodů. Podle Babišových spolupracovníků expremiér tento týden navštíví i poslanecké kanceláře jihomoravských poslanců ANO. Příští týden zamíří do Ústeckého a Středočeského kraje.

Dopravní prostředky využívají v předvolební kampani mnozí politici. Nejvíc se v té souvislosti zřejmě proslavil autobus Zemák, se kterým vyrazil za voliči v 90. letech minulého století v barvách sociální demokracie nynější prezident Miloš Zeman. Autobus v kampani používaly i další strany, například Piráti, SPD či Volný blok, a v posledních sněmovních volbách i nakonec vítězná koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 Spolu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy