Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Tajemství lodiček Evy Pavlové: Precizní práce mladého designéra a netradiční výroba

+ Dalších 19 fotografií

Mnohé při prezidentské inauguraci Petra Pavla zaujal jeden výrazný doplněk jeho ženy Evy. Řeč je o jejích lodičkách, které jí vyrobili na míru na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jejich tvar odráží klenbu Vladislavského sálu a chůze v nich by měla být velmi komfortní. Při výrobě byla využita 3D tiskárna, jak prozradila mluvčí univerzity pro eXtra.cz.

Při nedávné inauguraci nového prezidenta pozornost mnohých nespočinula jen na Petru Pavlovi, ale také na jeho ženě Evě, která poutá zájem i svými outfity. Ten, který zvolila na inauguraci, navíc doplnila speciálními lodičkami.

Ty pocházejí ze Zlína. Stejně jako krémové psaníčko. Autorem je mladý a úspěšný designér Oldrich Voyta, student doktorského studia na Centru výzkumu obouvání Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. "Spolupráce vznikla díky oděvní návrhářce a stylistce první dámy Štěpánce Pivcové, která Oldricha Voytu doporučila. Nyní se jedná o další spolupráci s Hradem," uvádí pro eXtra.cz detaily mluvčí Univerzity Tomáše Bati Petra Svěráková.

„Se Štěpánkou jsme spolupráci potvrdili zhruba dva týdny před inaugurací. V té době, ještě před samotným měřením, jsem připravil první zkušební model podle velikostního čísla a výšky podpatku. Při zkoušce s paní Evou jsem si pak vedle měření zaznamenal i přímo na lodičku, kde bota nesedí, a tedy v jakých místech se bude muset kopyto upravit. Poté jsem upravil kopyto do požadovaných měr, k pomoci mi ale byl i můj kopytář, na kterého nedám dopustit,“ popisuje sám autor netradičních bot Oldrich Voyta.

Boty vytiskla 3D tiskárna

Podpatky následně vytiskl na 3D tiskárně. Jejich tvar přitom odráží klenbu Vladislavského sálu. „Zároveň jsem do patníku implementoval membránu, která jímá rázové vlny při chůzi a tudíž přináší větší komfort,“ doplňuje Voyta. Na patní šev ručně našil říční perly a křišťálky Preciosa, vnitřní stélku obalil zlatou usní.

Nyní je podle něj v jednání další spolupráce. „Pro mě je největší poctou dobrá zpětná vazba, potvrzující, že bota sedí, je pohodlná a dělá parádu nositelce,“ dodává Voyta, který nyní také pracuje například na výzkumu diabetické sportovní obuvi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy