Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Rozmazlený synek mluvčího Kremlu: Žije si v nevídaném přepychu, na frontu jít nehodlá

Dmitrij Peskov (vlevo) a jeho syn Nikolaj.
Zdroj: Profimedia
VÁLKA NA UKRAJINĚ

Nikolaj Peskov je dokonalým důkazem, že v Rusku si rozhodně nejsou všichni rovni. Rozmazlený synáček Dimitrije Peskova, který dělá předního mluvčího Vladimiru Putinovi, se totiž nemusí obávat, že by ho povolali na frontu, ani kdyby ruský prezident vyhlásil kompletní mobilizaci. Dokládá to i telefonát, kdy mladému Peskovi zavolal falešný důstojník a vystřelil si z něj, že je povolán na frontu. Odpověd? "Já jsem pan Peskov," zní na nahrávce, jejiž přepis zveřejnil Daily Mail. Zatímco ostatní Rusové umírají ve zbytečné invazi na Ukrajině, Nikolaj si užívá luxusu, drahých aut a směje se všem do tváře.

Nikolaj Peskov (32), syn Dmitrije Peskova, mluvčího Vladimira Putina, si užívá pohádkového života. Zatímco 20 milionů Rusů žije pod hranicí chudoby a sní o platu byť jen 45 tisíc rublů (cca 19 tisíc korun), mladý Peskov tuto částku dává za běžnou večeři. Co na tom, že ani nepracuje. Jakožto syn hlásné trouby šéfa Kremlu ani nemusí a zřejmě nikdy muset nebude.

A co že teda dělá ve svém někonečném volném čase? Zejména si užívá luxusních dovolených, ať už v přepychových resortech nebo na nejmodernějších jachtách, kam lítá zpravidla soukromými tryskáči. A když není zrovna po ruce letadlo, sveze se jedním ze svých luxusních vozů. 

Život v luxusu

V jeho garáži, respektive dost možná garáži jeho otce, parkuje například Tesla za 10 milionů rublů. Nikolaj se také rád vozí v Range Roveru, který je o milion levnější, než zmíněná Tesla. Na fotkách je také zachycen, jak řídí Mercedes CLA nebo motorku Harley Davidson. Kromě toho pilotuje vrtulník. 

Nikolaj si zkrátka život v Moskvě, kam se odstěhoval v roce 2012 poté, co žil roky se svou matkou a nevlastním otcem v Anglii, užívá plnými doušky a zákon pro něj neplatí. Dokazuje to třeba zjistění portálu Navalny.com, že má neuvěřitelných 116 pokut za rychlou jízdu či parkování na zakázaných místech. Samozřejmě, že všechny jsou neuhrazené. Proč by je také platil, když jeho otec je jedním z nejmocnějších Rusů. Stejně tak neplatí alimenty na svou dceru...

Putinova elita do války nemusí

Přesto, že se cítí nedotknutelně, se podařilo ho minimálně znervóznit. Když ve středu prezident Vladimír Putin vyhlásil částečnou mobilizaci, mnoho lidí se zděsilo. Ne však potomci ruských oligarchů, kteří žijí v domnění, že se jich toto téma netýká. 

To ostatně dokazuje i telefonát mladému Peskovi, během kterého jej falešný důstojník vyzval, aby v 10 ráno spolu s ostatními narukoval a hlásil se do náborové kanceláře. "Samozřejmě, že tam zítra v 10 hodin nebudu. Musíte pochopit, že jsem pan Peskov. Není úplně správné, abych tam byl," ​zní v nahrávce telefonátu. "Vyřeším to na jiné úrovni," pokračuje. Přepis nahrávky zveřejnil Dailymail. Na fotkách z minulosti přitom často pózuje v uniformě, není však známo, jestli má skutečně vojenský výcvik.

V minulosti měl problémy se zákonem

Již od mládí měl Nikolaj problémy se zákonem. Jako teenager měl nařízen pobyt v ústavu pro mladistvé, kde docházel na kurzy zvládání hněvu a protialkoholovou léčbu.

V roce 2010, po propuštění, byl zadržen za napadení mladistvého a krádež mobilu. Jak informoval The Telegraph, byl odsouzen na 15 měsíců. O šest let později byl zapleten v kauze napadení jeho babičky Inese Budyony. V té době již podle jeho slov s rodinou nežil. Rok poté byl kritizovaný za opuletní životní styl, který se ovšem neslučoval s tvrzením, že se s bohatou rodinou nestýká.

Jak se ovšem ukazuje, drsné mládí nutně neznamená odvahu a Nikolaj Peskov zřejmě ještě nějakou dobu rukovat nebude.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy