Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Svědkyně v kauze Feriho promluvila: Vzhlížely jsme k němu, řekla a popsala otřesné zacházení s její kamarádkou

Dominik Feri částečně změnil svou vizáž.
Zdroj: Renata Bušková/eXtra.cz
+ Dalších 17 fotografií
soud

Dívka, kterou měl Dominik Feri omámit drogou v nápoji a následně s ní měl mít vynucený pohlavní styk, k exposlanci vzhlížela. Uvedla to její kamarádka během odpolední části soudního líčení. Dále potvrdila to, že napadená jí ihned po údajném incidentu volala a vše jí do detailu popsala. Tato verze se shoduje s tou, kterou vypověděla na policii. Výslechu byl v soudní síni přítomen i zpravodaj eXtra.cz. 

Po výslechu první z obětí za zavřenými dveřmi byli zástupci médií včetně zpravodaje eXtra.cz vpuštěni do soudní síně na výslech svědkyně. Ta je dlouholetou kamarádkou poškozené, kterou měl Dominik Feri podle obžaloby údajně zdrogovat a pak znásilnit. Na úvod výslechu hovořila sama svědkyně o tom, jak celou událost vnímá a co jí oběť řekla. Soudkyně se během výpovědi na určité věci doptávala. Svědkyně na začátku výpovědi uvedla, že se s Ferim viděla pouze jednou, a to na koncertu v Lucerně.

Poškozená volala kamarádce den poté, co ji měl Feri znásilnit. ​ "Telefonovala mi a popsala mi, jak to probíhalo. Už z toho telefonátu jsem poznala, že byla vystrašená, že nebyla v psychické pohodě,“ řekla svědkyně na úvod. Podle jejího vyjádření měl Feri její kamarádku osahávat, i když mu vícekrát výslovně řekla, ať přestane. Poté jí nabídl něco k pití a dál si pamatuje pouze útržky z hrůzného večera. Uvedla však, že ji exposlanec sexuálně obtěžoval a měl s ní pohlavní styk, z její strany nedobrovolný. Feri během výpovědi svědkyně nesouhlasně kroutil hlavou a zapisoval si poznámky.

K Ferimu vzhlížely

Slovo si následně vzala státní zástupkyně Petra Gřivnová, která se ptala svědkyně na další skutečnosti. "Vím, že si psali na Facebooku, bylo to pro nás velmi vzrušující, že někdo, ke komu jsme takto vzhlížely, si jí všiml,“ uvedla ​svědkyně a dodala, že většinu konverzací mezi obětí a obžalovaným jí poškozená posílala. Slovo pak dostali právní zástupci bývalého člena TOP 09. Ti se ptali na spoustu otázek ohledně života oběti, třeba na rodinnou situaci, sexuální život, jak spolu kamarádky trávily čas či jestli se dívka seznamovala často s muži.

Na závěr si vzal slovo obžalovaný Feri, který svědkyni konfrontoval s tím, když její tvrzení bylo v rozporu s policejní výpovědí oběti. Stalo se tak v momentě, kdy se exposlanec zeptal, jestli poškozená se svou kamarádkou probírala pocit viny. "Vyčítala si, že tam šla. Měla pocit, že je to její chyba. Byl tam pocit, že tomu mohla předejít,“ ​odpověděla Ferimu svědkyně. Ten ji ale upozornil na to, co stojí v policejní výpovědi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy