Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Střelba v nemocnici v Třinci: Co přesně se na místě podivného případu semlelo

Střelba v třinecké nemocnici: Detaily podivného případu
Zdroj: Profimedia

Kvůli středeční střelbě v krajské nemocnici v Třinci na Frýdecko-Místecku skončil mladší ze dvou obviněných ve vazbě. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Policie v souvislosti s incidentem obvinila dva muže ve věku 44 a 46 let. Mladšímu z nich hrozí za vydírání a výtržnictví až osm let vězení a je stíhán vazebně.

"O vazbě již bylo rozhodnuto, obviněný byl vzat do vazby," uvedla mluvčí. Bližší informace o důvodech vazby ale neměla k dispozici. Starší muž se podle kriminalistů dopustil nebezpečného vyhrožování a výtržnictví, hrozí mu až tři roky vězení. Vyšetřován je na svobodě.

Detaily incidentu v nemocnici

Incident se stal v noci na středu. Záchranáři nejprve zhruba ve 02:00 přivezli do areálu nemocnice staršího z mužů k ošetření. Lékařskou pomoc ale odmítal, podle policie vyhrožoval zasahujícím zdravotníkům fyzickým napadením a zastřelením, nereagoval na výzvy k opuštění areálu. Muž fyzicky napadl i ostrahu nemocnice, které se ho ale podařilo zpacifikovat. Následně ho nemocnice propustila.

Mladší muž měl také slovní a fyzický konflikt s ostrahou nemocnice. Poté odjel domů, kde si vzal dvě legálně držené zbraně a vrátil se zpět. U vrátnice údajně hrozil pracovníkům ostrahy samonabíjecí puškou a chtěl po nich, aby si lehli. Když neuposlechli, tak ze zbraně vystřelil do země. Podařilo se mu dostat i do areálu nemocnice, kde hledal svého známého, který ale v nemocnici už nebyl, a tak po chvíli odjel pryč. Krátce po incidentu policie oba muže zadržela. Při domovních prohlídkách policisté našli u jednoho z mužů pět zbraní a 1500 nábojů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy