Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Střelba v Bratislavě: Útočník byl proti LGBT komunitě a Židům. Policie ho našla mrtvého

Bratislavou otřásl hrůzný útok.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
Střelba

Střelba v Bratislavě si vyžádala dva mrtvé. Útočník je zabil ve středu večer před podnikem, který navštěvuje LGBT komunita, a poté uprchl. Jak informoval web Topky, na Twitteru se přihlásil anonymní účet, který následně sdílel 65 stránkový manifest, jenž je zaměřen právě proti LGBT komunitě i proti Židům. Policie nakonec našla střelce další den ráno mrtvého. Vrahem má být údajně devatenáctiletý Juraj K. z Bratislavy. 

Zbytečnou smrt dvou nevinných lidí si vyžádal středeční útok před LGBT podnikem v centru Bratislavy. Podle listu Sme při střelbě zemřeli dva muži ve věku do 30 let a zranění utrpěla servírka jednoho z podniků na zmíněné ulici. Uvedl také, že postřelená žena byla hospitalizována a je mimo ohrožení života. Svědkové slyšeli při incidentu asi deset výstřelů. Podle svědků pachatel údajně čekal na své oběti.

Krátce po útoku se navíc začal sociálními sítěmi šířit profil s názvem „ntma0315“ plný extremistických příspěvků. Neznámý uživatel na něm zveřejnil též manifest, který je namířený proti LGBT komunitě a Židům, jak píše web Topky.

Poslední zpráva před útokem

Několik hodin před útokem na profil napsal: „Už jsem se rozhodl.“ Krátce po střelbě navíc zveřejnil několik příspěvků, které naznačují, že střelcem je právě on. Policie pracuje i s verzí, že mohlo jít o milenecký spor. Účet na Twitteru je už smazán.

Útočník byl následně nalezen mrtvý. „Můžeme uspokojit veřejnost, že další útok střelce ze Zámockej ulice v Bratislavě nehrozí. Dnes ráno policie střelce vypátrala. Mrtvého,“ uvedla na Facebooku. Aktuálně podle policie probíhají procesní úkony. 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy