Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Střelba na úřadě ve Zlíně! Mladík zabil svou expřítelkyni, pak chtěl zastřelit sebe

Muž na krajském úřadě ve Zlíně zastřelil bývalou přítelkyni.
Zdroj: Twitter Policie ČR
střelba

evětadvacetiletý muž dnes podle policie v budově Krajského úřadu Zlínského kraje ve Zlíně zastřelil svou bývalou přítelkyni. Zaměstnankyně úřadu na místě zemřela. Útočník se následně neúspěšně pokusil o sebevraždu, nyní je pod dohledem policistů v nemocnici, řekla před 11:30 novinářům před budovou úřadu krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Věk usmrcené ženy policie zatím nezveřejnila. Mluvčí Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Dana Lipovská dnes ČTK potvrdila, že muž byl přijat v nemocnici a je v ohrožení života.

"Muž má těžké poranění hlavy a mozku. Je v ohrožení života," řekla ČTK Lipovská.

Oznámení o střelbě na krajském úřadě přijali policisté krátce před 09:30. "K události došlo ve 14. patře. Na místo ihned po oznámení dorazily veškeré dostupné síly a prostředky. Policisté budovu zprvu uzavřeli, kontrolovali vstupy a výstupy a následně jsme budovu prohledali. V tuto chvíli je budova všem přístupná, pouze 14. patro je zcela uzavřeno," řekla Kyšnerová.

Baťův mrakodrap je otevřen 

K takzvanému Baťovu mrakodrapu, kde má krajský úřad sídlo, vyjížděla také záchranná služba. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka ČTK potvrdil, že na místě byly dvě posádky.

Mluvčí hejtmanství Soňa Ličková v tiskové zprávě uvedla, že dnes dopoledne se v sídle kraje stala mimořádná událost. "Za tragických okolností přišla o život zaměstnankyně Krajského úřadu Zlínského kraje. Věc vyšetřuje Policie ČR. Veřejnosti ani zaměstnancům nehrozí žádné nebezpečí. Baťův mrakodrap je veřejnosti otevřen s výjimkou 14. patra," uvedla mluvčí po 11:00. Budova má 16 pater.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy