Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Strašná tragédie starosty Náchoda: Dcera Natálka náhle zemřela za podivných okolností

Jan Birke: Starostovi Náchoda zemřela dcera Natálka
Zdroj: koláž eXtra.cz/Profimedia/Se souhlasem Jan Birke
BOLEST

Prožívá bohužel to, co nechce zažít nikdy žádný milující rodič. Dlouholetý oblíbený starosta Náchoda, Jan Birke (54), bývalý poslanec a místopředseda ČSSD, přišel o mladší dceru Natálku. Uvedl to několik hodin poté, co se ho na rodinné neštěstí ptala redakce eXtra.cz, na otázky tehdy ale neodpověděl. Jako příčinu úmrtí nakonec vyvrátil původní spekulace o tom, že si dívka měla sáhnout na život. Podle něj ho ovšem policie informovala o plicní embolii, jak napsal na svůj Facebook.

Starosta Jan Birke: Zemřela mu dcera

„S hlubokým zármutkem musím oznámit, že naši rodinu postihla velká tragédie. Naše mladší dcera Natálie minulý týden tragicky zemřela. Zemřela na plicní embolii po návratu ze své dovolené, jak nás dnes informovala policie,“ napsal na Facebooku politik Jan Birke.

Zde jde veškeré půtkaření stranou a upřímnou soustrast mu pochopitelně vyjadřují i ti, kteří jsou proti němu jinak na radnici v názorové opozici.

„Tato tragédie naši rodinu velmi zasáhla. Děkujeme za projevy soustrasti a upřímné lidské účasti, které se nám dostává. Pomáhá nám to překonat ty nejtěžší okamžiky v našem životě.

Rodiče Jan a Šárka a sestra Adéla,“ doplnil na Náchodsku velmi populární muž politického i společenského života.

S hlubokým zármutkem musím oznámit, že naši rodinu postihla velká tragédie. Naše mladší dcera Natálie minulý týden...

Zveřejnil(a) Jan Birke dne Čtvrtek 21. září 2023

Talentovaná a zakřiknutá, vzpomíná kamarádka

Redakce eXtra.cz získala informace o události o něco dřív a asi tři hodiny před příspěvkem starosty na sociální síti se ho optala na jejich pravdivost. Naše prvotní zdroje hovořily o tom, že dívka ukončila svůj život dobrovolně, což tedy náchodský lídr vyvrátil. 

„Natálka byla mimořádně talentovaná holka. Strašně milá, ale přišla mi do sebe trošku uzavřená. Pan starosta na rodině visel. Je to sice bojovník a dříč, ale po tomhle už nikdy nebude jako dřív,“ tvrdí žena z blízkého okolí politika, která nás o neštěstí informovala jako první z několika zdrojů.

Mohl být ministrem, málem umřel na covid

Jan Birke byl ještě za minulé vlády kandidátem na ministra kultury, z toho ale nakonec sešlo.

Na jedno dno, které ale v kontrastu se současnou smutnou událostí asi nebude vnímat jako zdaleka to nejhorší, se dostal během covidu. Začal kašlat krev a strašně se bát o život. Pak si ale řekl, že má ženu a děti a „že stačilo, já tady prostě nechcípnu,“ vzpomínal před časem.

Související články

Další články