Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Strašlivá tragédie v Chorvatsku: Při explozi zemřelo dítě z Česka, další tři lidé byli zraněni

Ilustrační fotka.
Zdroj: Profimedia
Tragédie

V chorvatském městě Obrovac došlo k obrovské tragédii. Při výbuchu auta zemřelo dítě z Česka, jak informovala zadarská policie na oficiálních stránkách. Další tři lidé – dvě ženy a jeden muž, všichni původem z České republiky – byli zraněni. 

Ve středu 19. června došlo kolem šesté hodiny večer k výbuchu auta. Incident, ke kterému došlo ze zatím neznámé příčiny, se stal ve městě Obrovac nedaleko chorvatského Zadaru, jak uvedla tamní policie na oficiálních stránkách.

Při výbuchu zemřelo údajně devítileté dítě z Česka a dvě dospělé ženy ve věku 49 a 34 let byly převezeny sanitkou do Všeobecné nemocnice v Zadaru, kde jim byla poskytnuta lékařská pomoc. Jedna z žen utrpěla poranění břicha a byla v noci operována a v současnosti leží na jednotce intenzivní péče. Druhá žena utrpěla vážné poranění oka a byla ošetřena na oční klinice. Nyní je ve stabilizovaném stavu.

Zřejmě explodovala nádrž

V autě se měl dle tamních médií nacházet i muž ve věku devětatřiceti let. Ten utrpěl pouze lehká zranění a byl ošetřen na místě. Celá skupinka je z České republiky.

Policie místo zajistila a začala vyšetřovat příčinu výbuchu. Zadarski list napsal, že česká rodina zastavila na odpočívadle a zřejmě explodoval plyn v nádrži. Z jakých důvodů se tak stalo, zatím není jasné.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy