Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Strašlivá tragédie v Čachticích: Krásná učitelka Lucia myla nádobí, zabila ji zbloudilá kulka

Na Slovensku zemřela učitelka mateřské školy, Lucia.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Facebook Lucie
Tragédie

Strašlivá tragédie se stala na západním Slovensku v obci Čachtice. Zbloudilá kulka usmrtila učitelku z mateřské školy. Osmačtyřicetiletý muž ve svém bytě čistil zbraň, když vtom došlo k výstřelu. Třicetiletá Lucia stála zhruba 120 metrů daleko ve své kuchyni, když ji kulka zasáhla skrz okno. O tragické události informoval web TV noviny.sk.

Tragédie se stal v obci Čachtice u Nového Mesta nad Váhom. Muž čistil loveckou zbraň doma ve svém bytě, když ta najednou vystřelila. Střela zasáhla o ulici dál mladou maminku a učitelku v mateřské škole Lucii, která zrovna myla nádobí v kuchyni, jak informoval web TV noviny. Třicetiletá Lucie ještě s křikem vyběhla na balkon, kde se zřítila k zemi.

„Podle dosud zjištěných informací ​​pravděpodobně během manipulace se zbraní v bytě došlo k náhodnému výstřelu. Projektil prorazil okno a následně prostřelil ve vzdálenosti přibližně 120 metrů okno naproti v obytném domě,“ upřesnila policie na sociálních sítích.

Kulka Lucii zasáhla do hrudníku. Oběť na místě zemřela. "Policie zadržela podezřelou osobu, se kterou nyní probíhají procesní úkony," sdělili dál policisté.

"V neděli krátce po 18:00 jsme na linku tísňového volání záchranné zdravotní služby přijali žádost o pomoc k postřelené ženě v obci Čachtice. Na místo jsme bezodkladně vyslali ambulance záchranné zdravotní služby," uvedl mluvčí záchranářů Viliam Sládek. 

Osmačtyřicetiletého Patrika, který v minulosti sloužil v policejním sboru, na místě zadrželi. Podle informací TV JOJ měl uvést, že během toho, jak se snažil uvolnit zaseknutý náboj, jeho kulovnice vystřelila. Střela měla následně přes dvě okna trefit vodovodní baterii na umyvadle v kuchyni a od ní se odrazit mladé ženě přímo do hrudníku.

Neštěstí otřáslo celou obcí. "Lucia byla zaměstnankyní naší mateřské školky, byla oblíbená mezi dětičkami. Je to velká tragédie," řekla starostka Čachtic Erika Ondrejková. Po zesnulé Lucii zůstala  teprve tříletá dcerka.

Policie varuje všechny držitele zbrojního průkazu, aby dbali na zvýšenou opatrnost při manipulaci se zbraní či střelivem.

Související články

Další články