Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Strašlivá srážka vlaků na Slovensku: Zranění utrpělo přes 50 cestujících

Na Slovensku se srazily vlaky.  Přes 50 lidí je zraněných.
Zdroj: Polícia SR
zprávy

Při srážce dvou vlaků na trati ze Žiliny do Vrútek utrpěly lehká zranění desítky lidí, uvedla slovenská policie. Čtyři lidi jsou zranění těžce. Doplnila, že podle prvních informací si nehoda nevyžádala oběti na životech. Vyšetřovatelé prověřují okolnosti nehody.

Do stojícího osobního vlaku mezi tunely u Vrútek narazila lokomotiva. Podle informací slovenských médiích bylo ve vlaku 80 až 100 osob. Zranění utrpělo zhruba 35 až 50 lidí. Slovenské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že jich 26 bylo ošetřeno v nemocnici. Na místě zasahují hasiči a záchranáři. Ředitelé nemocnic v Žilině a Martinu potvrdili, že všem zraněným je poskytována potřebná pomoc a že situaci nemocnice zvládají. Minimálně jeden pacient v kritickém stavu byl převezen letecky do nemocnice v Martinu.

Web dříve napsal, že podle jeho prvních informací zemřel jeden ze strojvedoucích, tato zpráva se ale nepotvrdila.

Podle železničního dopravce ZSSK byla doprava v úseku Varín - Vrútky v důsledku nehody přerušena v 18:55. Kolem 22. hodiny dopravce ohlásil částečnou obnovu provozu po jedné koleji a se sníženou rychlostí. Řada vlaků z a do České republiky nabrala v důsledku nehody i několikahodinová zpoždění.

Na cestě na místo nehody je ministr dopravy Andrej Doležal a ministr vnitra Roman Mikulec. Do nemocnice míří ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Vlaky od Žiliny jsou zastaveny a cestující musí předběžně počítat s hodinovým zpožděním. Policie požádala řidiče automobilů, aby na silnici 1/18 v úseku Vrútky - Žilina ponechali volný průjezd pro záchranné složky. Silnice je v obou směrech neprůjezdná.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy