Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Předvánoční vražda v Klánovickém lese: Zastřelenému miminku byly teprve dva měsíce

Policisté v Klánovickém lese na východním okraji Prahy.
Zdroj: Profimedia.cz
dvojnásobná vražda

Na místě dvojnásobné vraždy v pražském Klánovickém lese se objevil pomníček – oběťmi hrůzného činu se rukou střelce stali dva Češi – dospělý muž a teprve dvouměsíční miminko, které podle všeho mělo ležet v kočárku. Informuje o tom web Aktu.cz. Obyvatelé Klánovic a přilehlých čtvrtí mají navíc kvůli pachateli, který policii přes veškerou snahu nadále uniká, strach o své bezpečí.

V oblasti Klánovického lesa a okolí stále operují policejní vyšetřovatelé. Ti podle svědků pročesávají nejen porost, ale systematicky obcházejí také okolní domy a dotazují se obyvatel na cokoli, co by je mohlo k vrahovi přiblížit. Policie na síti X rovněž zveřejnila prosbu o poskytnutí případných kamerových záznamů, jež by mohly přispět k vyšetřování.

Na místě byl mezitím vytvořen pomníček pro obě z obětí, jak informoval web Aktu.cz. Jedná se o muže a teprve dvouměsíční dítě. Stopy střelby jsou údajně patrné i na jednom ze stromů. Klánovičtí kvůli tragédii žijí v atmosféře obav, a to natolik, že některé plánované akce byly kvůli tragédii zrušeny.


Svědkyně byla od střelby asi 200 metrů

Dvojnásobná vražda se odehrála v pátek odpoledne kolem 15. hodiny v pražském Klánovickém lese. Policejní zásah spustilo hlášení svědkyně, která zaslechla střelbu. Přestože žena podnikla pokus o resuscitaci, dospělý muž a dvouměsíční dítě v kočárku – oba české národnosti – byli už mrtví.

Rozhovor se svědkyní přinesl zpravodajský web iDnes.cz. Žena měla být podle svých slov v době střelby asi dvě stě metrů od místa činu. „Šla jsem na procházku a najednou slyším dvě ostré silné rány. (…) Přišlo mi to, jako když někdo pouští dělobuchy, ale bylo mi divné, proč by to dělal v lese,“ uvedla žena.


V noci na sobotu navíc provedla policie razii v jedné z klánovických ubytoven, a to na základě informací o cizinci podezřelém z trestné činnosti. O tom, že by pachatel byl zadržen, ale vyšetřovatelé neinformovali.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy