Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Stopy války OBRAZEM: Rusové ostřelovali nádraží v Kramatorsku, jedna z raket nesla nápis "pro děti"

Jedna z ruských raket, které dopadly na nádraží v ukrajinském Kramatorsku.
Zdroj: Twitter NEXTA
+ Dalších 14 fotografií
Válka na Ukrajině

Uplynulo 44 dní od začátku války na Ukrajině a výjevy, které odtamtud přicházejí, jsou snad pokaždé ještě horší než ty předtím. Rusové se v pátek dopustili dalšího válečného zločinu, když cíleně ostřelovali civilisty na nádraží v Kramatorsku, odkud se snažili prchnout na západ. Na místě byla nalezena raketa, která dokonce nesla v ruštině nápis "pro děti". Hrozivé výjevy z místa okmažitě zaplavily Twitter, odkud vám redakce eXtra.cz přináší výběr těch nejzajímavějších snímků za posledních 24 hodin ze sociálních sítí a zahraničních médií. Pozor, v galerii jsou snímky s drastickým obsahem.

Ani ne pár dní poté, co svět zaplavily hrozivé výjevy ze zmasakrovaného města Buča, se Rusové dopustili dalšího válečného zločinu. Během pátku ostřelovali město Kramatorsk v Doněcké oblasti, necílili přitom na vojenské cíle, ale přímo na civilní. Rakety zasáhly nádraží, odkud se dav lidí snažil prchnout směrem na západ.

Zpravodajský profil NEXTA informoval na Twitteru, že zrůdnému útoku podlehlo již 39 lidí, z nichž čtyři jsou děti. Právě ty zřejmě měly být jedním z ruských cílů, což dokazuje i jedna z raket, která dopadla poblíž nádraží. Nesla totiž v ruštině nápis "pro děti".

V době ostřelování mělo být na místě údajně až 4000 lidí prchajících před příchodem ruských jednotek. "Spousta lidí je ve vážném stavu, bez rukou, nohou. Operuje je 30 až 40 chirurgů," citovala NEXTA starostu Kramatorsku Alexandra Gončarenka. Nejedná se ani zdaleka o první případ válečného zločinu, kterého se Rusko dopustilo.

Demonstrace v Londýně

Na Twitteru také rezonují snímky z demonstrace v Londýně. Tamní obyvatelé přišli protestovat před ruskou ambasádu, kam nanosili nejrůznější věci, jako třeba ledničku, pračku, oblečení nebo hračky. Sbírku doplnilo několik cedulí, na kterých bylo uvedeno "abyste nemuseli rabovat na Ukrajině".

Během čtvrtka také došlo k napadení šéfredaktora ruského nezávislého listu Novaja gazeta Dmitrije Muratova. Nositele Nobelovy ceny míru za jeho snahu bojovat s kremelskou cenzurou napadl neznámý muž, když cestoval vlakem. Muratova zbil a polil ho rudou barvou smíchanou s acetonem. "Muratove, to máš za naše chlapce," zakřičel na novináře muž.

UPOZORNĚNÍ: GALERIE OBSAHUJE SNÍMKY S DRASTICKÝM OBSAHEM.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy