Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Dojemná slova starosty Náchoda Jana Birkeho o milované dceři Natálii: Naprosto nepopsatelná bolest, říká

Jan Birke a jeho zesnulá dcera Natálka.
Zdroj: Se souhlasem J. Birkeho
+ Další fotografie
ZPOVĚĎ

Na den, kdy zvedl telefon a od své paní se dozvěděl, že jejich mladší dcera už není mezi živými, už nikdy nezapomene. Náchodskému starostovi Janu Birkemu (54) se od pondělí 18. září změnil svět. „Musím ale chodit dál na radnici a pracovat, jinak bych se zbláznil,“ přiznal eXtra.cz, když jsme ho požádali o vyjádření k tragické rodinné situaci. Popsal nám s nebývalým citem i to, jaká jeho milovaná dcerka byla.

Politik Jan Birke: Jak nalezli dceru a šílené fámy

„Je to strašně těžká a citlivá věc,“ hlesl, když zvedl eXtra.cz telefon. Následně zdrcený táta Jan Birke (se ženou mají i starší dceru Adélu) popsal, jak se dozvěděl o smrti své Natálie.

„Když se dcera po návratu z dovolené už několik dní neozývala, našla ji minulý týden v pondělí moje žena Šárka. Příšerná, naprosto nepopsatelná věc. Protože jde o takhle mladého člověka, policie zapečetila byt, sebrali výpočetní techniku a vše ostatní. Nevěděli jsme nejdřív vůbec, co se jí vlastně stalo. Upřímně jsem v tom šoku měl největší a nelogický strach z toho, že ji někdo zabil, což se nakonec nepotvrdilo,“ prozradil starosta Náchoda.

„Žijeme v Čechách, jsem poměrně známý člověk, takže hned začaly létat fámy, že Natálie spáchala sebevraždu, že se předávkovala, nebo že ji někdo zabil. A tomu jsem musel čelit. Ve čtvrtek jsme se po soudní pitvě dozvěděli, že mělo jít o plicní embolii, a tak jsme to z toho důvodu zveřejnili, aby ustaly všechny spekulace,“ vysvětlil nám, proč se s tak intimní tragédií svěřil i veřejnosti.

Spekulace o drogách rázně vyvrátil

S ohledem na okolí, ve kterém se zesnulá dívka pohybovala a které bylo plné divokých párty a večírků, začali mnozí spekulovat o tom, jestli za jejím úmrtím nemohly stát právě i výše zmíněné návykové látky.

To samozřejmě vnitřně neuvěřitelně raněného otce o to víc zabolelo jako velká nespravedlnost vůči ní.

Natálka nikdy drogy nebrala, nic takového. Byla umělecká duše, mimořádný talent. Že se v tom jejich světě drogy objevují, to je věc druhá. Ale sama mi říkala, že kdybych si to chtěl ověřit, dá mi vlasy a podobně. Nebrala nic takového, protože viděla, co to dělá s lidmi v jejím okolí. Vlastně měla jedinou neřest: kouření elektronických cigaret,“ sdělil nám zarmoucený otec.

Neuvěřitelný talent

„Studovala uměleckou školu Michael, tu měla dlouhodobě přerušenou kvůli postupným nešťastným zlomeninám obou kotníků, ale těšila se zpátky. Věnovala se grafice, nádherně malovala. Obrovský koníček pro ni byly také fotografie, k tomu dělala i jazykovku. To ani netuším, po kom zdědila,“ prozradil nám smutný politik.

Kromě něj a jeho nejbližších truchlí i přítel dívky, s kterým se právě vrátila z vysněné dovolené v Egyptě. Musel se však jít léčit domů za otcem, v nejhorších okamžicích s Natálkou tedy nebyl.

Vlna podpory a sympatií

„Za neuvěřitelnou podporu na Facebooku a stovky esemesek hrozně moc děkujeme, to nám pomáhá,“ pokračuje politik. „Musíme se s tím srovnat, i když už nám Natálku nic nevrátí. Parte asi vyvěsím veřejně, ale poslední rozloučení plánujeme jen pro nejbližší okruh přátel,“ doplnil na závěr pro eXtra.cz Jan Birke.

Související články

Další články