Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Srdcervoucí příběh chlapce (†12): Rodina ho nechtěla odpojit od přístrojů, nyní zemřel

Teď leží v nemocnici a lékaři tvrdí, že jeho mozek nefunguje.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
smutný případ

Dvanáctiletý Archie Battersbee byl ještě v dubnu tohoto roku normální dvanáctiletý kluk s velkým zájmem o bojové sporty. Pak se ale stala nehoda, po které podle lékařů chlapci v podstatě odumřel mozek. Zdravotníci nyní doporučují jeho odpojení od přístrojů. To však rodiče odmítali a bojovali všemi způsoby, aby chlapce lékaři odpojit nemohli. Dnes chlapec zemřel. O případu informují téměř všechna britská média.

Stalo se tak poté, co rodiče Archieho Battersbeeho neuspěli v právní bitvě ohledně další lékařské péče a chlapec byl odpojen od přístrojů udržujících ho při životě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na rodinu zemřelého.

Archieho našli v dubnu podle webu Daily Mail v jeho pokoji se šňůrou omotanou kolem krku. Jeho mozek byl podle lékařů příliš dlouho bez kyslíku a prakticky již nefunguje. Při životě držely dvanáctiletého hocha pouze přístroje, jeho rodina však tvrdila, že má naději na uzdravení. Chtěli syna předat odborníkům do zahraničí. Britská nemocnice však trvala na tom, že chlapcův mozek nefunguje, a lékaři jej chtěli od přístrojů definitivně odpojit.

Boj o Archieho

Jeho rodiče, kteří syna vychovávali odděleně, totiž prohráli bitvu u nejvyššího soudu, kde se chtěli domoci zákazu lékařům jejich syna od podpůrných přístrojů odpojit. Soud dal ale za pravdu zdravotníkům a ti se jej chystali odpojit k jedenácté hodině dopolední. Zdrcená rodina byla podle deníku Independent s Archiem celou noc, pouštěli mu oblíbenou hudbu, filmy a říkali novinky z rodiny. Bojovat prý budou až do hořkého konce.

V den, kdy mělo dojít k odpojení, ale přišel další zlom. Zoufalá Archieho maminka Hollie totiž dala stížnost k evropskému soudu a nemocnice tudíž odpojení chlapce od přístrojů odložila.Jenže nyní smutný případ skončil. Stalo se tak pouhý den poté, co soudy definitivně potvrdily, že lékaři mají dítě odpojit od přístrojů.

Smutná smrt

Archieho matka Hollie oznámila, že chlapec zemřel v sobotu ve 12:15 místního času (13:15 SELČ), asi dvě hodiny poté, co nemocnice začala ukončovat jeho léčbu. "Jsem ta nejhrdější matka na světě. Byl to krásný chlapec a bojoval až do úplného konce," řekla Danceová novinářům před nemocnicí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy