Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Sportovní svět v slzách: Zemřel motokrosař století Jaroslav Falta, bylo to náhlé

Motokrosař Jaroslav Falta.
Zdroj: Profimedia
Náhlé úmrtí

Ve věku 71 let zemřel motokrosový závodník z bývalého Československa Jaroslav Falta, jak potvrdil server iDnes. V letech 1971 až 1982 závodil na mistrovství světa v motokrosu. Dočkal se také vyznamenání od prezidenta republiky Miloše Zemana.

„Včera po desáté hodině večerní Jarda zemřel. Bylo to náhlé, údajně to zasáhlo srdce,“ prozradil manažer motokrosaře Jiří Hejtík pro iDnes. Jaroslavu Faltovi bylo 71 let a byl považován za motokrosaře století. Lékaři se ho snažili několik minut oživovat, ale marně.

Letos na jaře dostal od prezidenta republiky Miloše Zemana medaili Za zásluhy I. stupně. „Medaile je oceněním za mou celoživotní sportovní kariéru a úspěchy, kterých jsem jako československý reprezentant na českém stroji ČZ dosáhl a propagoval jimi i svou vlast. Děkuji za ně,“ řekl k tomu před časem pro Sport.cz.

Politický podraz

Debutoval na mezinárodní motokrosové scéně v 17 letech. V letech 1971 až 1982 se v mistrovství světa v kubatuře do 250 ccm osmkrát umístil v první desítce a vyhrál čtyři Velké ceny. V roce 1974 vybojoval titul mistra světa, o který ale politickými triky v zákulisí přišel, a šampionem se tehdy stal sovětský reprezentant Gennadij Mojsejev.

V anketě ho zvolili motokrosařem minulého století.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy