Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Soud s Cimickým pokračuje: Státní zástupkyně chce pro psychiatra tři roky ve věznici s ostrahou

+ Dalších 10 fotografií

Soudní líčení v případu obviněného psychiatra Jana Cimického pokračuje i ve čtvrtek, většinu dne však za zavřenými dveřmi kvůli vyloučení veřejnosti. Státní zástupkyně Martina Adámková uvedla, jaký trest pro Cimického, který je obviněn ze zneužívání svých pacientek, požaduje. "Je to trest tři roky věznice s ostrahou. To se zatím nezměnilo. Nemohu ale předvídat, co se bude dít v průběhu dalšího dokazování," řekla Adámková redakci eXtra.cz.


Psychiatr Jan Cimický je obžalován ze zneužití žen celkem ve 39 případech mezi lety 1979 a 2019. Další líčení v jeho případu začalo ve čtvrtek výslechem svědků. Později soudce nařídil z jednací místnosti vykázat veřejnost kvůli citlivým informacím. Redakce eXtra.cz sleduje soudní jednání přímo na místě.

"Dnes jsou na programu svědci, jak jsme měli možnost slyšet, tak pan předseda vyhlásil, že kromě těch prvních dvou svědků bude výslech bez účasti veřejnosti," řekla novinářům před soudní místností státní zástupkyně Martina Adámková.

Státní zástupkyně: Pro Cimického chci tři roky ve věznici s ostrahou

Vzápětí uvedla, jaký trest pro Cimického navrhuje. "Já už jsem to říkala, je to v písemné části obžaloby, je to trest tři roky věznice s ostrahou. To se zatím nezměnilo. Nemohu ale předvídat, co se bude dít v průběhu dalšího dokazování," nechala si Adámková dveře otevřené pro případnou změnu trestní sazby.

Doporučené video: Příchod svědků a obhájce do soudní síně.


Známý psychiatr, který obvinění odmítá, k soudu opět nedorazil a podle jeho právníka nedorazí nejspíš ani k dalšímu soudnímu jednání. V úvodu vypovídali dva svědci, kteří však s lékařem nepřišli do kontaktu – psychiatr Zdeněk Šolle, který mezi lety 1990 a 1993 působil v Psychiatrické nemocnici Bohnice, a jeho manželka Barbora, která v léčebně ve stejném období pracovala jako zdravotní sestra.

Jejich výpovědi jsme detailněji popsali zde.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy