Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

K soudu dorazil Babiš junior: Udělal ze mě blázna, řekl expremiérův syn

+ Dalších 6 fotografií

Pátý den soudního procesu s Andrejem Babišem a Janou Nagyovou v dotační kauze Farmy Čapí hnízdo bude pravděpodobně nejzajímavější. K Městskému soudu v Praze totiž dorazil Andrej Babiš mladší, který přiletěl ze Švýcarska, aby podal své svědectví. Jak řekl novinářům včetně přítomného zpravodaje eXtra.cz, nemá připravenou žádnou řeč, ale přišel odpovídat na otázky.

Po čtvrtku, kdy o proces s Andrejem Babišem a Janou Nagyovou mírně opadl zájem veřejnosti i médií, se soudní síň opět prakticky celá zaplnila. Jak totiž dříve avizoval soudce Jan Šott, měl dorazit Andrej Babiš mladší, aby podal své svědectví v kauze Farmy Čapí hnízdo. A skutečně se tak stalo.

Babiš mladší přišel k soudu krátce před devátou ranní a hned rozdával rozhovory novinářům, byť krátké. Zopakoval, že podpis ve smlouvě u prodeje akcií Čapího hnízda není jeho, stejně tak uvedl, že si stojí za tím, že byl v roce 2017 unesen na Krym, aby nemohl vypovídat policistům. "Neudělal ze mě jen bílého koně, ale i blázna," sdělil.

Očekává nátlak

Podle všeho nemá připravenou žádnou řeč, jako například Jaroslav Faltýnek (ANO), který ve středu vypovídal ve prospěch svého stranického šéfa. "Jsem připraven odpovědět na všechny otázky, kvůli tomu jsem sem dnes přijel," sdělil novinářům. Na případný tlak otcových obhájců je prý připravený. "Čekám, že se mě budou snažit rozhodit," řekl.

Babiš mladší přijde na řadu v dopoledním bloku, bude však vypovídat jako poslední z předvolaných svědků, a to proto, že soudce Šott očekává, že jeho svědectví bude nejdelší. Expremiér a svědkův otec se dnes soudu neúčastní, jak avizoval již dopředu. Jeho právník Eduard Bruna to odůvodnil tím, že "nechce syna znervóznit". Celý rozhovor najdete ve videu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy