Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Šokující přístup: Pětina žen nosí jedny kalhotky více dní! Hrozí jim nepříjemné infekce

Intimní překvapení: Pětina žen kalhotky mění až po několika dnech nošení
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
Spodní prádlo

Léto je tu a teplé počasí láká ženy odložit spodní prádlo a nechat své intimní partie větrat. Vyjít si v sukni či šatech „naostro“ není podle expertů nijak nehygienické, právě naopak. Oproti tomu nošením jedněch kalhotek více dní za sebou si ženy zadělávají na zdravotní problémy. Podle nového průzkumu platformy Derm Review si přitom celá pětina dam kalhotky nemění i několik dní, polovina v těch přes den nošených i spí a čtvrtina si spodní prádlo nemění ani po sportu či cvičení.

Takříkajíc „naostro“ v posledních letech chodí čím dál víc dam naprosto běžně, zejména v teplém letním období.

„Ženy odkládají kalhotky kvůli pohodlí, volnosti či ‚větrání‘. Někdy to volí také proto, aby jim nikde nic neprosvítalo nebo se nerýsovaly nevzhledné linky. Mnohým se to rovněž zdá hygieničtější. Je fakt, že pod sukní či šaty může v horkém létě ženský klín z absence zakrytí profitovat. Nedochází k zapaření a zapocení, vše dobře větrá. Ženám, které často trápí kvasinkové infekce, gynekologové letní chození naostro vysloveně doporučují,“ uvádí Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Dopřát svým intimním partiím přísun vzduchu je tedy při vysokých teplotách vhodné. Přirozeně se v nich totiž vyskytují bakterie a další mikroorganismy, jejichž počty se drží na normální úrovni. Tedy v případě, že se používají správné hygienické přípravky, ženy se po zpocení umyjí, dopřávají svému klínu dostatek větrání a nosí dobře padnoucí spodní prádlo, které zároveň pravidelně mění. Kalhotky každý den a podprsenku po trojím nošení.

V parném letním dni nebo třeba po cvičení či sportování se pak hodí obměňovat spodní prádlo i vícekrát denně. A také je potřeba brát si čisté prádlo i na noc, anebo si jej ideálně nebrat vůbec.

Část žen kalhotky skoro nemění

Přesto se zdá, že pro řadu žen není problém nosit jedny a ty samé kalhotky delší dobu. Například podle nedávného průzkumu platformy Derm Review, která se zabývá péčí o pokožku, celá pětina žen nosí stejné spodní prádlo klidně i několik dní. Jedna z deseti dam si dokonce kalhotky nemění tři a více dnů. Více než polovina žen, nejvíce v kategorii nad 55 let, si kalhotky nemění ani na spaní. Bezmála čtvrtina, tentokrát mladých dam pod 25 let, si zase spodní prádlo nepřevlékne po sportu či work-outu. Důvody jsou různé, od ušetření času a nákladů na praní prádla až po ohled na životní prostředí.

Jakkoli se kupříkladu právě redukce prádla může zdát praktická, riziko takového počínání je značné. „V dlouho nošeném prádle se hromadí vlhkost, drží se tam teplo, a tak se bakterie a kvasinky množí a hromadí. Výsledkem pak bývá nejen nepříjemný zápach, ale také vyrážky, svědění, kvasinkové infekce, časté jsou třeba vaginální kandidózy, infekce močových cest, bakteriální vaginózy či dokonce život ohrožující stafylokokové infekce,“ varuje Adam Durčák.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy