Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Šok na školním výletě v Polsku: Teprve třináctiletá dívka porodila v chatce, miminko je ve vážném stavu

Polská policie.
Zdroj: Profimedia
porod

K nečekané události došlo během školního výletu dětí do polského města Zator v Malopolském vojvodství. Podle informací webu Fakt.pl. dívka, jíž bylo pouhých třináct let, během tohoto výjezdu porodila. Novorozený chlapeček je sice ve stabilizovaném, ale vážném stavu v péči lékařů. O případ se již zajímá nejen policie, ale i dětská ombudsmanka a rodinný soud.

Porod v chatce

Ve středu 15. května došlo v sousedním Polsku k šokující události. Jak informoval tamní web Fakt.pl, přivedla na svět chlapečka teprve třináctiletá dívka. K porodu došlo na školním výletu v jedné z dřevěných chatek v centru města Zator v Osvětimské ulici, kde byli žáci ubytováni.

O tom, že je dívka v jiném stavu, zřejmě nikdo nevěděl. Žáci i učitelé na to přišli večer až ve chvíli, kdy uslyšeli křik z koupelny. Poté, co přišli dovnitř, se jim naskytl pohled, který nečekali. Našli dívku a její novorozené dítě, které sice nepřišlo na svět předčasně, nicméně bylo potřeba okamžitě přivolat pomoc lékařů.

Zatímco chlapeček, jehož porodní váha byla 3 200 gramů, byl převezen do krakovské nemocnice, jeho matku převezli do nemocnice v Osvětimi. „Chlapec je na novorozenecké jednotce intenzivní péče. Jeho stav je vážný, ale stabilní,“ uvedla mluvčí Fakultní dětské nemocnice v Krakově Katarzyna Pokorna-Hryniszyn.

Případ řeší policie

Teprve až rodinný soud ve městě Sochaczew rozhodne, jaký bude postih otce dítěte, které počal s nezletilou. „Bylo zahájeno řízení ve věci podezření z trestného činu pohlavního styku s osobou mladší 15 let. Materiály shromážděné policisty již byly předány soudu pro rodinu a nezletilé v Sochaczewi. Právě tento soud přijme ve věci další rozhodnutí,“ informovala Agnieszka Dzik, mluvčí policie v Sochaczewi.

Případem se také začala zabývat i dětská ombudsmanka Monika Horna-Cieślak. Zaměstnanci úřadu budou nyní prošetřovat, jaká je současná rodinná situace školačky. „Případ je neobvyklý a budeme se jím zabývat. K jeho podrobnostem se nebudeme vyjadřovat v zájmu dotčených dětí. Prověřujeme rodinnou a právní situaci dívky a zjišťujeme, zda se nějaká instituce rodinou dívky již dříve nezabývala,“ řekla webu Onet mluvčí Paulina Nowosielska.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy