Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Smutná zpráva: Zemřela šestadvacetiletá mistryně světa i Evropy v lyžování

Bývalá mistryně Evropy a světa ve skialpinismu Adele Milloz zahynula při pádu na Mont Blanc.
Zdroj: Profimedia.cz
Úmrtí

Dvojnásobná mistryně světa  ve skialpinismu Adele Milloz zemřela po pádu z masivu Mont Blanc v Alpách. Šestadvacetiletá sportovkyně opustila závodní lyžování, aby se mohla vyučit jako horská vůdkyně. Jedna z jejích cest se jí ale podle portálu Sky News stala osudnou.

Adele Milloz se svou třicetiletou společnicí v pátek lezly na masiv Aiguille du Peigne ve Francii. Při pokusu o výstup se však obě zřítily. Ostatní horolezci podle portálu Sky News pád viděli a přivolali pomoc. Pro dvojici ale bylo příliš pozdě. Příčina pádu je zatím neznámá a probíhá vyšetřování.

Milloz byla zkušenou horolezkyní, která v Alpách vyrostla. Dříve závodila ve skialpinismu, tedy sportu, který zahrnuje nejprve složitou cestu na kopec a následně jeho sjezd. Šestadvacetiletá Francouzka byla v tomto sportu přebornicí. V roce 2017 ovládla světový šampionát, o rok později i ten evropský. Lyžování v uplynulých letech pověsila na hřebík, aby se stala horskou vůdkyní.

Smrtí šampionky byla hluboce zarmoucena francouzská ministryně sportu Amélie Oudéa-Castéra. "Vyjadřuji svou nejhlubší soustrast rodině, blízkým a jejím kolegům z Národní školy lyžování horolezectví v Chamonix," uvedla politička na Twitteru.
Související články

Další články

Nejnovější kauzy