Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Smutná smrt devítileté Ukrajinky: Tělo holčičky našli u Drážďan, vraha hledají v Praze

Valerije s maminkou žila v Německu od roku 2022
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další fotografie
vražda

Hrůzným případem se zabývá německá policie. U Drážďan byla zavražděna teprve devítiletá dívka ukrajinského původu, policie ji po týdnu pátrání, co se nevrátila ze školy, našla mrtvou. Jak informoval deník Bild, podezřelý, kterým je přítel matky dítěte, se má zdržovat v Čechách. Pražským policistům se ho však zatím nepodařilo vypátrat. 

Německá policie se zabývá vraždou teprve devítileté Ukrajinky Valerie. Ta se v minulém týdnu nevrátila ze školy a policie našla po týdnu její mrtvé tělo u saské obce Döbeln. Jak informuje deník Bild, jedním z podezřelých je přítel matky, muž moldavského původu, jenž se má zdržovat v Praze.


Do pátrání se zapojila policie v Praze, muže se jim však zatím nepodařilo vypátrat. „Andrej, jak zní jeho křestní jméno, je bývalý přítel Valeriiny 33leté matky Nadji. Údajně se zdržuje v Česku. Vyšetřovatelům z Prahy se ale zatím nepodařilo tohoto moldavského státního občana vypátrat,“ píše deník.

Stopy vedou do Česka

Andrej v den zmizení Valerie psal matce dívky a chtěl, aby mu zavolala. V tentýž den ho bezpečnostní kamery zachytily poblíž domu, kde holčička bydlela. Druhým podezřelým je pak padesátiletý uprchlík z Ukrajiny, jak informuje deník Suspilne. Ten měl zájem o Valeriinu matku a ve chvíli, kdy ho odmítla, jí měl slibovat, že jí zničí život.


Druhý podezřelý má však velmi dobré alibi. V době zmizení Valerie podstoupil lékařský zákrok v Turecku. Policistům dal k dispozici účtenku od tureckého zubaře a ukázal razítka ve svém cestovním pase.Řekl jsem jim všechno, co vím. S tím zločinem nemám nic společného, protože jsem tady nebyl. Je mi to ze srdce líto, měl jsem s tou dívkou dobrý vztah,“ tvrdil deníku Bild.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy