Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Šmucler tvrdil, že Rusko nestřílelo na nemocnici v Kyjevě schválně: Dostal strašnou čočku

Roman Šmucler výroky o Ukrajině rozpoutal bouři: Sloužíte ruské propagandě, píší mu lidé
Zdroj: Profimedia/Koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
vyjádření

Prezident české stomatologické komory Roman Šmucler si pořádně naběhl na sociální síti X. Tam zpochybňoval, že by Rusko cíleně útočilo na nemocnice na Ukrajině. „Určitě nestřílelo na nemocnici. To jsou jen emoce českých médií. Nejspíš nešťastná náhoda,“ napsal v příspěvku, který už není na síti vidět. Následně se snažil výrok obhájit, ale sklidil množství negativních reakcí. "Vy jste se vyjádřil jako prase a pokračujete v tom," napsal mu například starosta obce Tetín Matěj Hlavatý.

Roman Šmucler nechodí pro kontroverzní výroky daleko. Tím posledním si opět vysloužil smršť kritiky. Šmucler reagoval na pondělní masivní útok ze strany Ruska. V Kyjevě byla zasažena i dětská nemocnice s malými onkologickými pacienty. "Malí pacienti dostávají svoji medikaci na ulici, zatímco doktoři a dobrovolníci pomáhají záchranářům odklízet trosky," uvedl na Facebooku Tomáš Dvořák. Na snímcích jsou vidět vystrašené malé děti s infuzemi v ručičkách, jak jsou schoulené v náruči pracovníků nemocnice.

Roman Šmucler: Byla to nešťastná náhoda

„Rusko určitě nestřílelo na nemocnici. To jsou jen emoce českých médií. Nejspíš nešťastná náhoda,“ měl však jasno Šmucler na sociální síti X. Následně však svůj výtvor smazal.

V dalším příspěvku se však snažil svůj výrok obhajovat. "Dostal jsem shitstorm za pochyby, že Rusové stříleli na nemocnici schválně - tak ještě jednou a jasně: Ano, přišlo mi nesmyslné, aby Rusko trefovalo nemocnici. Logiku to nemá. Je to nepochybně tragédie a důvod hnát válku ke konci. V Pentagonu už vědí, jaká raketa to byla, a dříve nebo později to bude v WSJ. Pokud byla ruská, byl to zločin i naprostá pitomost," napsal šéf českých zubařů, jenže negativní reakce se jen hrnuly.

"Můžu se prosím zeptat, když trefovat nemocnici je podle vás nesmyslné a nelogické, co vám na chování Ruska / Sovětského svazu přišlo za posledních sedmdesát let logické a smysl dávající?" napsal mu známý politický glosátor Petros Michopulos.

Starosta Tetín: Jste užitečný idiot Ruska

"Rusko útočilo zcela stejně na nemocnice v Sýrii. Kdybyste sledoval, co se ve světě děje, věděl byste to a nebyl překvapen. Útoků na nemocnice bylo od začátku války již několik. Pokud o tom nevíte, je to smutné," přidal se dobrodruh a cestovatel Dan Přibáň.

"Vy jste se vyjádřil jako prase a pokračujete v tom. Sloužíte jen jako užitečný idiot ruské propagandě a děláte zubařům ostudu," vmetl mu starosta obce Tetín Matěj Hlavatý. "Buča byla nesmyslná. Popravy zajatců jsou nesmyslné. Vraždy civilistů jsou nesmyslné. Napadnout sousední stát je nesmyslné. Unášet děti je nesmyslné. Vy jste nesmyslný," přidal se uživatel Faust. "Dostal jste shitstorm, protože sloužíte ruské propagandě. Děláte to úmyslně a soustavně," napsal další z mnoha.

Redakce eXtra.cz kontaktovala Romana Šmuclera se žádostí o reakci, ale do vydání textu odpověď nepřišla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy