Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Drsná předvolební bitka na Slovensku: Expremiér Matovič se popral s Kaliňákem, kopnul ho do hrudníku a vulgárně si nadávali

Robert Kaliňák a Igor Matovič se porvali.
Zdroj: eXtra.cz/koláž, Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
+ Dalších 8 fotografií
Bitka

Slovenský expremiér a předseda hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO), Igor Matovič (50), a exministr vnitra, Robert Kaliňák (52) ze strany Směr-sociální demokracie, si utrhli pořádnou ostudu. Ve středu 13. září se do sebe pustili, a to doslova, před slovenským Úřadem vlády. Video bizarní potyčky, v níž došlo na kopy, nadávky i rány pěstí, momentálně koluje sociálními sítěmi.

Volby do slovenského parlamentu se blíží a spolu s tím roste napětí a nervozita. Zřejmě to vyústilo ve velmi bizarní incident před Úřadem vlády. Slovenský expremiér Igor Matovič narušil projev dalšího bývalého předsedy vlády Roberta Fica (Směr), když přijel v autě s reproduktory a šéfa Směru označil za mafiána a bastarda. Podobně počastoval i jeho kolegy.

To si nenechal líbit bývalý ministr vnitra Ficovy vlády, Robert Kaliňák, který se do Matoviče ihned pustil. „Kaliňák mafián. Jdi do p*dele, zloději,“ nadával Matovič Kaliňákovi, což si politický oponent nenechal líbit. „Co se bojíš?“ ptal se ho na oplátku Kaliňák ve videu, které momentálně koluje sociálními sítěmi. Nechyběly přitom kopance i rány pěstí.

Bitka o mikrofon

Zatímco Matovič zastupuje stranu Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OL'ANO), Kaliňák zase Směr-sociální demokracie (Směr-SD), kterou vede bývalý premiér Robert Fico.

K roztržce došlo podle informací iRozhlasu poté, co mu Kaliňák chtěl vzít z rukou mikrofon. Oba muži se následně přetahovali o mikrofon, Matovič se politického konkurenta snažil odkopnout a trefil ho přímo do hrudníku. Bizarní konflikt po chvíli ukončil strážník městské policie. Parlamentní volby budou na Slovensku probíhat 30. září.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy