Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Slovenka popsala smrtící útok žraloka v Egyptě. Predátorů v moři mělo být prý víc

Žralok v Egyptě: V Hurghadě mělo podle Slovenky útočit dravců víc
Zdroj: profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
útok žraloka

Nedaleko od místa, kde po útoku žraloka v egyptské Hurghadě zemřel mladý Rus, byla na dovolené Slovenka, která podle informací tvnovinky.sk unikla napadení mořskými dravci jen o vlásek. Žena navíc tvrdí, že dravců mělo útočit víc, nikoli pouze jeden, kterého tamní obyvatelé později chytili a na pláži umlátili tyčí. 

Pět žraloků

Egyptská Hurghada patří k oblíbeným místům hojně navštěvovaným turisty, a to zejména díky krásám podmořského světa. Bohužel se pod vodou může skrývat smrtelné nebezpečí. Nedaleko od místa, kde před pár dny ruského mladíka roztrhal žralok, si užívala dovolenou Slovenka Martina.

"Ve čtyři jsme šli na pláž, ale všechny začali vyhánět, protože někde viděli žraloka. Nevěděli jsme, co se stalo. Asi po 20 minutách jsme se dozvěděli, že žralok zabil muže a na druhé straně zálivu zranil dva další lidi," popsala Martina pro web tvnovinky.sk.

Po mladíkově tragické smrti byla pláž na dva dny uzavřena. Podle Martiny to ale byla příliš krátká doba. "Někdo tu říkal, že těch žraloků mohlo být až pět. Teď jednoho chytili, ale kdo ví, jestli je to ten, který zabíjel. Možná chtěli všechny jen uklidnit," dodala.

Berou to sportovně

Navzdory nebezpečí se i přes zákazy někteří turisté nenechali od vstupu do moře odradit. "Místní lidé i úřady to berou normálně, sportovně. Plavčíci vyhazují lidi, kteří chtějí do moře, ale kromě toho se tu nic zvláštního neděje," řekla Slovenka.

Žraloka, který měl mít na svědomí smrt ruského občana, později tamní obyvatelé chytili a následně na souši ubili k smrti. Na skutečnost, že jde o stejného jedince, který smrtelně zranil Rusa, se mělo přijít poté, co žraloka usmrtili a prozkoumali obsah jeho těla – naznačují to dostupné, avšak zatím neověřené informace ze sociálních sítí.

Na několika videích Egypťané vytahují žraloka z vody v sítích a vlečou ho na pláž. Následně za dohledu celého davu lidí ho ubili kovovou tyčí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy