Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Slováci zastřelili medvěda, který útočil na lidi v Liptovském Mikuláši. Několik dní ho naháněli speciálním dronem

Medvěd byl zabit.
Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
Medvěd

Medvěd, který pobíhal po Liptovském Mikuláši na Slovensku, v uplynulých týdnech zranil pět lidí. Nyní slovenský ministr životního prostředí Tomáš Taraba na sociálních sítích informoval o tom, že zvíře bylo v úterý 26. března večer zastřeleno.

Medvěd, který děsil obyvatele Liptovského Mikuláše, byl zneškodněn. Podle ministra životního prostředí Tomáše Taraby byl zastřelen. „Medvěd, který zranil pět lidí v Liptovském Mikuláši, byl včera ve 21:50 úspěšně zastřelen. K jeho identifikaci byl použit biometrický dron. Děkuji všem členům týmu na místě,“ napsal na sociální sítě.

Útok medvěda

Medvěda si začali všímat lidé 17. března. Do obydlených částí se dostal z okolních hor, kam se posléze opět vrátil. Během své cesty po městě však stihl zranit pět lidí.

„Kopal jsem do něj. Strašně jsem křičel, doteď mě z toho bolí hrdlo. V tu chvíli mi zřejmě drápy zaťal do tváře a pokousal mě na boku a na břiše,“ popsal zraněný Filip. „Prošel po mně celou svou váhou, rozdrápal mi triceps, roztrhal mi ruku. Stála jsem nic netušíc a on mě těmi tlapami srazil na zem. Stále to mám před očima, nemohu spát, pláču, mám v sobě strach, který se nedá zastavit,“ uvedla devětačtyřicetiletá Denisa, jak informoval Nový Čas. Medvěd zaútočil dokonce i na desetiletou dívku.

Medvědi se probouzejí dříve

Na situaci po útoku zareagoval i resort životního prostředí, který tvrdí, že už nějaký čas sleduje dřívější probouzení medvědů. „Probouzejí se už na konci února a na začátku března. Posouvá se i medvědí říje. To jsou všechno vlivy, které mění chování medvědů v tomto jarním období,“ řekla pro již zmíněný web ředitelka sekce ochrany přírody a biodiverzity Vladimíra Fabriciusová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy