Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Slavná dynastie Kennedyů: Jeden z posledních přeživších rodu chce kandidovat na prezidenta USA

Robert F. Kennedy junior chce být prezidentem.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
slavná dynastie

Člen slavné rodiny Kennedyů a synovec prezidenta Johna Kennedyho podle BBC ohlásil kandidaturu na nejvyšší post v USA, tedy úřad prezidenta. Známý je svým odporem k očkování nebo sňatkem s herečkou Cheryl Hines. Je jedním z mála ze slavné dynastie, kterého ještě nedohnal tragický osud.

Další člen slavné dynastie Kennedyů zkouší štěstí v politice. Tentokrát jde o Roberta F. Kennedyho juniora, synovce bývalého prezidenta Johna F. Kennedyho. Podle BBC se chce ucházet rovnou o nejvyšší úřad, funkci amerického prezidenta.

Antivaxer a právník chránící životní prostředí

Robert F. Kennedy junior se živí jako právník a je otevřeným bojovníkem proti očkování. Sociální síť Instagram odstranila jeho účet v roce 2021 za „opakované sdílení vyvrácených tvrzení“. Kandidovat chce za Demokratickou stranu, ze které je současný prezident Joe Biden. Ten přitom zatím zcela přímo neuvedl, jestli plánuje ve volbách příští rok své místo obhajovat, avšak naznačil, že se o znovuzvolení zřejmě bude ucházet.

Demokratická i republikánská strana pořádají své vlastní soutěže – tzv. primárky – aby našly svého prezidentského kandidáta. Kennedy bude pro demokratickou nominaci outsiderem.

„Pokud budu kandidovat, mou nejvyšší prioritou bude ukončit zkorumpované sloučení státní a korporační moci, které zničilo naši ekonomiku, rozbilo střední třídu, znečistilo naši krajinu a vody, otrávilo naše děti a okradlo nás na našich hodnotách a svobodách," řekl ke své kandidatuře Kennedy na Twitteru.

Robert F. Kennedy má za manželku herečku Cheryl Hines. Ta má na svém kontě několik snímků, ale nejvíce se proslavila tím, že hrála v populárním sitcomu HBO "Larry, kroť se".

Robert je otcem šesti dětí – Conora, Bobbyho Kennedyho III., Aidena Caohmana Viequese, Williama Finbata, Kathleen Alexandry a Kyry. Své první dvě děti, Bobbyho a Kathleen, má se svou první manželkou Emily Ruth Blackovou, kterou si vzal v roce 1982. Rozvedli se v roce 1994.

Jeho druhé manželství bylo se zesnulou interiérovou designerkou Mary Richardson Kennedyovou. Vzali se v roce 1994 a zplodili děti Conora, Aidena, Williama a Kyru.

Jeho syn šel bojovat na Ukrajinu

Conor Kennedy, který se živí jako herec a žil mimo jiné s Taylor Swift, vešel do povědomí tím, že odjel bojovat na Ukrajinu. "Byl jsem ochoten tam i zemřít," uvedl na svém Instagramu s tím, že být vojákem se mu líbilo víc, než čekal, ale zároveň to bylo "strašidelné".

Rodinu Kennedyů už několik dekád sužují tragédie. Všeobecně známý je atentát na prezidenta Johna F. Kennedyho. Následně útočník zabil i jeho bratra, někdejšího ministra spravedlnosti a senátora Roberta F. Kennedyho, který byl otcem Roberta F. Kennedyho juniora. Nešťastných osudů v dynastii Kennedyů je ale mnohem více. Jejich seznam naleznete například zde.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy